Okunma

Türkiye’de Işıktan Hızlı İnternet Dönemi!


28 Mart 2016 Pazartesi 06:28
Türkiye’de Işıktan Hızlı İnternet Dönemi!

Türkiye’yi ilk kez ışık hızındaki 1.000 Mbps (Megabit per second) internetle tanıştıran Turkcell, bu kez evlere 10 Gbps (Gigabit per second)  hızında internet vermeye hazırlanıyor. Bir süredir 10 Gbps hızı evlere ulaştırmak için çalışan ve teknolojisiyle bu güce ulaşan Turkcell, bu hızı ilk kez Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde deneyimletti.

10 Gbps hızındaki internet, film ve müzik indirmekten online oyunlara kadar pek çok alanda kullanıcılara eşsiz kolaylıklar sağlayacak. 10 Gbps internet bağlantısıyla 20 GB Blu-Ray filmi 19 saniye, 15 şarkılık bir müzik albümünü 0,2 saniye ve 1 GB dosyayı ise 0,8 saniye gibi kısa süre içinde indirmek mümkün olacak.

Bu yüksek hızı sağlayabilecek kapasiteye ulaşan Turkcell, bu hızı 2017 yılında 40 Gbps’ye, 2020 yılında ise 100 Gbps’ye yükseltmeyi planlıyor.

16-03/28/turkcell.jpg

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, Turkcell’in teknolojideki gücüne dikkat çekerek, “Böyle bir hıza network olarak hazırız. Türkiye’yi 1000 Mbps ile Turkcell tanıştırdı. Şimdi de evleri 10 Gbps ile yine ilk defa biz tanıştırmayı planlıyoruz. 35 bin 269 kilometrelik fiber ağımızla 1.000 Mbps hızında interneti 2,4 milyon hanenin kapısına götürdük. Fiber abone sayısında birinci olan Turkcell, yeniliklerde ve hızda da lider olmaya devam edecek” dedi.

:: Turkcell’in internet hızı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

64 yorum - “Türkiye’de Işıktan Hızlı İnternet Dönemi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  once 1g i düzgün versinler ,1g parası alıp 690mbps gecmiyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bir kaç tane ünlü siteye verirler bu hizmeti…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  4.5g de 300 mbt hızlardan bahsediyorlardı bir 20/30 mbt hızı zor gördük kaldı 10 gb

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu hızların hepsi ***** kotalar mobilde 10nu,fiberde 250yi geçmiyor,10gb hız olsa mobilin 19 saniyede,fiberin 10 dakikada aylık kotası biter,bıraksınlar milleti salak yerine koymayı.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  isterse 100Gigabit olsun bölgemizde daha fiber alt yapı yok

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Biraz fazla uçmuşlar gibi geldi ama bilmiyorum daha doğru düzgün her yerde fiber alt yapısı yokken 10 Gigabit diyor 2017 yani yaklaşık 10 ay sonra 40 gigabite yükselmekten bahsediyor ayrıca fiyatlarında hiç cazip olacağını sanmıyorum baya üst kitleye hitap edecek gibi geldi biz 2030 da falan ölmez sağ kalırsak kullanırız.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Nasıl satın alabilirim? Almak istiyorum

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ayda bin tl verdiğiniz zaman 1 gb/s hıza sahip internet kullanabiliyorsunuz. Sınırsız mobil internet de buna dahil…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim evde interneti bırak doğru düzgün telefon çekmiyor ama diğer operetörler çekiyor or

 10. SDN Okuru dedi ki:

  1 olsun bizim olsun ben akksız şunsuz bunsuz saniyede 1mb/s indirmeye razıyım yeterki olsun

" Türkiye’de Işıktan Hızlı İnternet Dönemi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye’de Işıktan Hızlı İnternet Dönemi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye’de Işıktan Hızlı İnternet Dönemi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "