Okunma

Turkcell 1.7 Milyar Lira Kazandı


11 Mart 2010 Perşembe 14:03
Turkcell 1.7 Milyar Lira Kazandı

Turkcell, 2009 yılında pazardaki pozisyonunu korudu. Farklı abone kesimlerine yönelik teşvikleri, güçlü değer teklifleri ve etkin satış kanalıyla 2001 yılından bu yana en yüksek kullanım seviyesine ulaşan Turkcell, faturalı abone bazını da 1.9 milyonluk net kazanımla büyütmeyi başardı.

Turkcell, Türkiye’nin yanı sıra faaliyet gösterdiği Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Moldova, Belarus, KKTC ve Ukrayna’daki iştirakleriyle toplam 62.7 milyon aboneye ulaştı.

 

 

Gelirlerini geçen yıla göre %1 artırarak 8,9 milyar TL’ye çıkaran Turkcell’in net karı, 2009 yılında toplam 381 milyon TL’yi bulan değer düşüklüğü zararı, duran varlıkların kayıtlardan silinmesi ve yasal ödemeler nedeniyle 1,7 milyar TL olarak gerçekleşti.

 

Faturalı Abone Sayısı Arttı

31 Aralık 2009 itibariyle Türkiye’de toplam 35.4 milyon abonesi bulunan Turkcell’in aylık kullanım geliri 18.5 TL olarak gerçekleşti.

2009 yılı Abone Başı Aylık Kullanım Dakikası (MoU) ise %40’lık artışla 2001’den bu yana en yüksek seviye olan 134,3 dakikaya yükseldi. 2009 yılında faturalı abone kazanımında %85 artış sağlandı.

:: Bir ayda en fazla kaç dakika konuşuyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Turkcell 1.7 Milyar Lira Kazandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell 1.7 Milyar Lira Kazandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell 1.7 Milyar Lira Kazandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "