Okunma

Turkcell 3 yıllık hedefine 2 yılda ulaştı


16 Şubat 2018 Cuma 16:00
Turkcell 3 yıllık hedefine 2 yılda ulaştı

Turkcell düzenlediği basın toplantısında 2017 rakamlarını paylaştı. Turkcell, şirket karını artırırken, 3 yıllık hedeflerini 2 yılda gerçekleştirmeyi başardı.

Fizy, BİP ve TV+ gibi servislerle dijital servislere yatırımlar yapan şirket, son olarak da LifeCell ile bizleri buluşturmuştu.

Turkcell 3 yıllık hedefine 2 yılda ulaştı

Turkcell Kaan Terzioğlu 2

Göreve geldikten kısa bir süre sonra şirketin 3 yıllık hedeflerini açıklayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, sektör liderliği için 2018 yılının sonunu işaret etmişti.

Telekom sektörünün data ve dijital servislerle büyüyeceği öngörüsü ve bu çerçevede yapılan yatırımlar, Turkcell’i bu hedeflerine beklenenden 1 yıl önce ulaştırdı.

Net kar yüzde 50 artırıldı

Turkcell

FAVÖK marjı yıldan yıla 3 puan artışla son 9 yılın en yüksek oranı olan yüzde 35,3 olarak gerçekleşti. Vergi uzlaşısı karşılığı hariç tutulduğunda net kâr ise yüzde 52 artışla 2 milyar 479 milyon TL oldu.

Google Play ve AppStore’da uygulama yayıncıları arasında ikinci sırada

App Store

Turkcell uygulamalarının indirilme sayılarına göre son 12 ay toplamında Google Play ve AppStore mağazalarında uygulama yayıncıları arasında ikinci sıraya yerleşerek dijital dünyadaki yerini daha da sağlamlaştırdı.

‘Küresel servisler sunmaya devam edeceğiz’

Kaan Terzioğlu 2018 hedeflerine ilişkin de şu bilgileri verdi: “2017’de oluşturduğumuz sağlam temel ve stratejimiz doğrultusunda, 2018’de de güçlü performansımızı sürdürerek grup gelirlerimizin yüzde 13-15 artmasını, konsolide FAVÖK marjının yüzde 33-35 gerçekleşmesini öngörüyoruz. Müşterilerimizin bağlılığı ve ürünlerimizi tercih etmeleri sayesinde büyüyen dijital birikimimizi dünya pazarlarına açmaya odaklanıyoruz. Küresel servisler sunan dijital operatör duruşumuzu güçlendirecek işlere imza atmaya yönelik var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.”

::Turkcell’in hizmetlerini ve kalitesini nasıl buluyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Turkcell 3 yıllık hedefine 2 yılda ulaştı”

 1. pompaci dedi ki:

  demek ki neymis, verdikleri hizmeti cok daha ucuza saglayip, yine de kar edebilirlermis 😉

 2. Tarık dedi ki:

  25 liralık internet pakedini 70 liraya satarsan kar edersin Esteban

 3. Haydar kaş dedi ki:

  Soyguncular iyiki kurtuldum turkcellden vodafone yarı fiyatına daha uygun

 4. Emrah Arslan dedi ki:

  Fizzy müzik servisi platinum paketine dahildi. Sene basında fizyden 4 tl kesmeye başladılar. Eğer vermezsem birçok şarkıyı demo olarak dinleyebiliyorum sadece. Pakete ute alırken fizzy dahil diyorlar. Bir yıl sonra para kesiyorlar. Başka operatöre geçsem 2 yıl taahüt parası kesecekler. Türkcell eski müşterilerini üzmeye devam ediyor. Zamanla bedelini ödeyecek

 5. Gökhan dedi ki:

  Artık her yerde çekmiyor. Fiyatlar desen uçuk. Hizmet kalitesi çok değişti.

 6. Onder dedi ki:

  İndirme sayılarını dikkate almayın. Ücretsiz internet veriyor diye saçma sapan uygulamalarini indiriyoruz. Sonra siliyoruz tabiki.

 7. Khan dedi ki:

  Dergilik: Muazzam bir hizmet 😉

 8. misina dedi ki:

  soygunu bir yıl erken yapmış, çok daha karlı çıkmış

 9. Arif 43 dedi ki:

  Köküne kadar geçiriyorlar normal kâr etmeleri baştaki vatan haini hükümet yetkilileri olmasa bunun gibi halkı soyan şerefsizler bu ülkede nefes dahi alamazdı olan halka oluyor malesef

 10. izzet kulaksiz dedi ki:

  Kar yapıcam derken hiç güzel bişey bırakmadı bu bıyıklı bu gidişle batışa doğru gider, Süreyya’nın kurduğu düzenin ekmeğini yiyir hala, platinum u sucuk ekmeğe kadar düşürdü, sinema haftada birgün e havaşlar kış dönemi diye iptal berdiği en büyük avantaj kartalkaya da sucuk ekmek kaç gidip yiycek dimi, 2008 den beri Türkcell kullanıyorum bu kadar kötü bir dönem hatırlamıyor, üstelik bir de arayıp tarifeni değiştir diye tehdit eden müsteri temsilcileri de türedi!!!müşteri açısından tek bir artı getirmedi bu şahış!

 11. Normal Müşteri dedi ki:

  Bu kadar kâr yapmışşınız. Artık paketlerin ücretleri düşürme vakti gelmedi mi? Bu sene başı paketime 5 tl zam yağtınız tanili rekor seviyede kâr yaparsınız

" Turkcell 3 yıllık hedefine 2 yılda ulaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell 3 yıllık hedefine 2 yılda ulaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell 3 yıllık hedefine 2 yılda ulaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "