Okunma

Turkcell de Açtı


17 Aralık 2008 Çarşamba 08:14
Turkcell de Açtı

Açık kaynak kodlu yazılım dünyasına desek veren şirketler arasına Turkcell de katıldı. Turkcell’in Ar-Ge firması olan Turkcell Teknoloji tarafından hazırlanan Isola Framework, GPL lisansı altında duyurulan bir ürün. Java kullanan yazılımcıları için bir javascript kütüphanesi olan ExtJS‘yi kullanmak isteyenlerin işini kolaylaştıracak çözümleri bu üründe bulabiliyorsunuz. Turkcell‘in bu atağı, diğer firmalara da bu konuda adım atmaları için bir ön ayak olur mu bilmiyoruz ama iletişim devinin açık kaynak koda desteğinin, ülkemizdeki açık kaynak kod çalışmaları için önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz.

:: Diğer iletişim devleri de bu yola girer mi?

Bilgi için: Turkcell Teknoloji

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Turkcell de Açtı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Şu anda bu haberin sunumunda kullandığınız fil çizimi, lisanslı olarak MorfeoShow bileşenine aittir. Kullanmak için lisansını satın aldınız mı?
  – – – – – –
  Değerli Okurumuz,

  Haberin sunumunda kullandığımız logo, Turkcell Teknoloji’nin kendi ürünü için kullandığı logodur. Biz de firmanın kullandığı logoyu, kullandığı ürünün tanıtımı için kullanıyoruz. Bu durumda sorunuzu Turkcell Teknoloji’Ye yöneltmek ve eğer bir hata yapıyorlarsa Turkcell Teknoloji şirketini şikayet etmeniz gerekiyor. 🙂

  Güzel günler dileriz.

" Turkcell de Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell de Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell de Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "