Okunma

Turkcell Superonline’ın Son 3 Ayı


14 Ağustos 2014 Perşembe 18:03
Turkcell Superonline’ın Son 3 Ayı

Turkcell Superonline, 2014 yılı ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. İstikrarlı gelir büyümesini sürdüren Turkcell Superonline, bir önceki yılın aynı dönemine göre ikinci çeyrekte yüzde 39 artışla 309 milyon TL gelir elde etti.

Amortisman, vergi ve faiz öncesi kârını (AVFÖK) yüzde 30,2 oranında artıran şirketin AVFÖK marjı da yüzde 24,4 seviyesinde gerçekleşti. Toplam yatırım rakamı ise 2,4 milyar TL’ye ulaştı. Turkcell Superonline’ın ikinci çeyrekte bireysel segment gelirlerindeki artış yüzde 54, kurumsalda ise yüzde 37 oldu. Bu iki segmentin toplam gelirdeki payı yüzde 66’ya ulaşırken, Turkcell Superonline’ın grup dışı gelirlerinin payı yüzde 78’e çıktı. 

1 milyonu aşkın abone

2014 ikinci çeyreğinin bir dönüm noktası olduğunu işaret eden Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, “ADSL kullanıcıları da dahil olmak üzere 90 bin yeni müşteri ile 1 milyonu aştık. Bunun içerisinde sadece fiber müşterilerimizin sayısı ise 653 bine yükseldi. ” açıklamasını yaptı.

Türkiye’de fiberin geleceği

Fiber internetin geleceğin teknolojik altyapısı için önemini her fırsatta vurguladıklarını ifade eden Murat Erkan, aynı zamanda şu bilgileri paylaştı:

IDATE raporuna göre, 2018 sonunda dünyada fiber kullanıcı sayısı yüzde 100 artarak 250 milyona ulaşacak. Türkiye’deki fiber internet penetrasyonu ise yüzde 19,2’ye çıkacak. T.C. Kalkınma Bakanlığı’nın yayınladığı verilere göre ise; yine aynı dönemde her 10 haneden 7’ sinde internet bağlantısı olması beklenirken, fiber kullanıcı sayısı 4 milyona ulaşacak. Cisco ise, dünyada ortalama internet hızının 2018’de 3 kat artışla 42 Mbps’ ye yükseleceğini öngörüyor.”

:: Konuyla ilgili siz neler düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Turkcell Superonline’ın Son 3 Ayı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    IPv6’dan haber yok mu hala?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ayda 70 lira para ödüyorum, bi zahmet kar açıklasınlar 😀 Bu arada 2018de internet hızının ne olacağının bizde hala AK Kota olacağı için bi önemi yok. Bugün de 50Mbitim var ama 2 saat download yapsam 3Mbit olacak. Daha da kötüsü upload hızlarımız. Millet herşeyini buluta yüklüyor, bizde hem upload hızı rezil hem de o da kotalı!

" Turkcell Superonline’ın Son 3 Ayı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell Superonline’ın Son 3 Ayı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell Superonline’ın Son 3 Ayı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "