Yunanistan’dan GSM Operatörü Alıyoruz


02 Mart 2009 Pazartesi 09:18
Yunanistan’dan GSM Operatörü Alıyoruz

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv‘in kriz baş gösterdiğinden bu yana zaman zaman dile getirdiği ‘satın alma’ operasyonlarının ilki gerçekleşmek üzere. Turkcell, Yönetim Kurulu’nun kararı doğrultusunda, doğrudan veya bir iştiraki vasıtasıyla, Cosmofon ve Germanos Telekom AD Skopje şirketlerinin hisselerinin %100’ünün satın alınması için ana hissedarları olan Yunanistan’ın Türk Telekom’u olarak niteleyebileceğimiz OTE’ye (Hellenic Telecom Organization) bağlayıcı teklif verilmesi amacıyla gerekli çalışmalara başlayacak


Cosmofon Rumeli yakasının güçlü operatörlerinden…

Cosmofon ve Germanos için OTE’ye teklif verilmesi amacıyla gerekli çalışmaların yapılması kararını değerlendiren Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Okandan Turkcell’in lider iletişim ve teknoloji şirketi olma konumunu daha da güçlendirmek istediklerini ifade etti.

Turkcell’in halihazırda sekiz ülkede faaliyet gösterdiğini ve toplamda 62 milyon abone sayısına ulaştığını belirten Okandan “Yeni iş alanlarında ve Makedonya gibi yeni ülkelerde yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz” dedi.


OTE’nin Merkez Binası

Makedonya’nın ikinci büyük GSM operatörü olan Cosmofon’un, 2 milyon nüfuslu Makedonya’da % 30 pazar payı ve 650.000 abonesi bulunuyor. Germanos ise yine Makedonya genelinde güçlü bir bayii kanalı ile ağırlıklı olarak Cosmofon’a distribütör olarak hizmet veriyor.


Satın alırsa adını CosmoCell olarak değiştirir mi dersiniz?

075 ve 076 alan koduna sahip olan Cosmofon Makedonya’da 2003 yılından bu yana faaliyetini sürdürüyor. Turkcell’in gerek yurtiçi gerekse yurtdışında olmak üzere çeşitli satın alma fırsatlarını gücü nispetinde kovalayacağı için yeni haberlere hazırlıklı olabiliriz.

:: Turkcell’in dünya çapında sahip ya da ortak olduğu firmaları Wikipedia’ya bakmadan bilebiliyor musunuz?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yunanistan’dan GSM Operatörü Alıyoruz”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  rahibeye gel

" Yunanistan’dan GSM Operatörü Alıyoruz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yunanistan’dan GSM Operatörü Alıyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yunanistan’dan GSM Operatörü Alıyoruz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!