Okunma

Turkcell’den Rekor Gelir!


30 Temmuz 2015 Perşembe 18:45
Turkcell’den Rekor Gelir!

Ülkemizin abone sayısı bazında en büyük operatörü ünvanına sahip olan Turkcell, 2015 yılı 2. çeyrek finansal raporlarını yayınladı. 2015 2. çeyrek raporlarına göre Kaan Terzioğlu önderliğinde yoluna devam eden Turkcell, tarihinin en yüksek 2. çeyrek gelirlerini elde etmeyi başarmış! Ayrıca Turkcell, bu tarihi gelirine ek olarak söz konusu raporlar ışığında birçok alanda gelişim göstermekten de geri durmamış.

Turkcell Türkiye’den Rekor Gelir!

Açıklanan 2015 2. çeyrek raporlarına göre Turkcell, söz konusu çeyrek kapsamında 4 milyar Lira seviyesine ulaşan gelir miktarını yakalamayı başarmış. Bu gelirlerle beraber Turkcell, toplam bünyesini de %9,2 oranında genişletmiş oluyor.

Turkcell’in rekor gelirine, internet önderlik ediyor!

Turkcell’in 2015 2. çeyrek raporlarına göre tarihi 2. çeyrek rekor gelirini elde etme başarısının altında yatan en büyük etken ise, açık şekilde mobil ve sabit internet olarak beliriyor. Zira söz konusu rapora göre Turkcell Türkiye, abonelerinden elde ettiği data gelirleri %42,2 gibi bir oranla artış göstermiş.

Öte yandan Turkcell Türkiye’nin aktif olarak internet servisi kullanan abonelerinin aylık data ortalaması ise 1,4 GB seviyesine kadar yükselmiş durumda.

15-07/30/news_1-turkcell-2015-gelirleri-turkcell-2-ceyrek-rekor-gelirleri.jpg

Turkcell, her alanda gelişim göstermeyi başarmış!

Toplam abonesi 34 milyon olan Turkcell Türkiye’nin bu denli rekor bir gelir elde edebilecek seviyeye ulaşmasındaki diğer etkenler ise Turkcell servisleri olarak ortaya çıkıyor. Öyle ki Turkcell’in başarılı uygulamalarından; Bip, Turkcell TV ve Akıllı Depo gibi hizmetlerin aktif kullanıcıları da ciddi anlamda artış göstermiş.

Son olarak Turkcell Türkiye Genel Müdürlüğünü devam ettiren Kaan Terzioğlu tarafından, Turkcell Türkiye’nin kaydettiği tarihinin en yüksek 2. çeyrek gelirleri ile ilgili yorumları; söz konusu bu gelirlerin başta internet kullanımı olmak üzere, aslında gerek servis gerekse de yatırım noktasında hızlı davranmaları ve Turkcell ekibinin ciddi anlamda senkonize bir şekilde bütün olarak hareket etme başarısı göstermesine dayandığı, şeklinde oldu.

Ayrıca genel anlamda Turkcell Türkiye’nin 2015 yılı sonrası için %6 ile %9 seviyelerinde bir büyüme kaydederek yola devam edecekleri de yine yayınlanan raporlar arasında dikkat çekenlerden oldu.

:: Turkcell’in elde ettiği bu rekor gelir hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ülkemizin en iyi operatörü Turkcell mi?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

23 yorum - “Turkcell’den Rekor Gelir!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  En son 4 yıl önce türkcell de 2 hafta dayanmıştim daha da düşünmedim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Vodafone'dan birkaç yıl önce geçtim halen aşırı memnunum. Evet bitiremeyecegim ayni paketi bana 10 TL daha fazlaya satıyor ama müşteri hizmetlerindeki memnuniyetten servisteki kaliteye verdiğim paranın karşılığını fazlasıyla veriyor.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  yüksek (saf) abone sayısı + yüksek kazık = yüksek kazanç

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell kimse size soyulmak istemiyor. bırakın artık şu soygunu. fiyatlarda % 50 indirim yapın yine rekor kar edersiniz. sadece insanlarla alay etmeyin ve soygunu bırakın. bu ülkeye gelen soyguncu oluyor. hani nerede bütün avrupada bedava en iyi telefonu veren vodafone. 2 yıl taahhüt ver en iyi telefonu ücretsiz al. türkiye pazarına girdi turkcell ve avea yı görünce onlarda soyguna başladı. size haddinizi bildireceğiz fakat alternatif yokki.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ben hiç memnun kalmamıştım Turkcell'den. 3 ay önce geçmiştim. 1 ay zor dayandım. En önemli eksiği turkcell tv çalışmıyor. İnterneti de yavaştı. O kadar para verip hizmet alamamak çok canımı sıkıyordu

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Mobilde Türkcell, oyunda ARAL ithalat kanımız emdiniz yeter artık !

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Affedersiniz ama hayvan gibi internet servisi var. Hem mobil de hem dsl hem de fiberde hepsini tokalıyor. Helal sana yürü ben turkcell

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ben daha çok karlılıklarındaki değişimi merak ediyorum. Birçok çalışanı işten çıkardıklarını öğrenmiştim, nasıl bir etkisi oldu acaba?

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Sömürmeye devam ediyorlar. Gelirler tabi yüksek gelir. İnternetinde çok ciddi yavaşlama problemi var. Resmen kalitesini düşürdü

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Ceo değişir değişmez öncelikle hazırkart paketleri olmak üzere bir çok paketin fiyatına zam geldi , örnek olarak 500dk 1 gb veren paketler olay paket olarak güncellenip 400dk ya düşürüldü + olarak turkcell yine kontratlı cihaz konusunda partner sayısını ikiye düşürerek sadece kvk ve genpa olarak iki düstribitör dışında hepsini kaldırki buda gelir giderini daha net hesaplamasına neden oldu.
  internet gelirlerindeki %40 artış şuanda yaz aylarında olmamızdan kaynaklanıyor , yazlıkçılar tatile gidenler yolda olanlar memlekete dönenler hiçbirinin sabit interneti yok veya bağlatacak zamanı böyle olunca internet satışları da patlama gösterdi %40 yerine %80 bile olabilirdi.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Biraz fiyatlarınızı aşağı çekin artık.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Kazik turksel hic gerek banka gibi olmus

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Bence normal paketler çok pahalı cihaz sözleşmesi biter biter değişiklik yapaçağımızın

 14. SDN Okuru dedi ki:

  5 milyon suriyeli artık turkcelli .. gelirlerin artması normaldir. 🙁

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Nasil oluyor? Benim cevremdeki insanlarin en az P -60i operator degistirdi. Hala kazaniyor bunlar

 16. SDN Okuru dedi ki:

  20 tl lik paketi 40 tl ye satarsa tabi rekor kırar

 17. SDN Okuru dedi ki:

  paketlerin fiyatına bakarsanız bu kadar yüksek gelirin çok normal olduğunu anlarsınız. zorla kullanın demiyor kimse fakat kullananları da resmen soyuyor turkcell.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Müşteriye her ay kol gibi fatura gönderirse tabi rekor olur.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Merak etmeyin yakinda sizi birakiyorum. Ortalamaniz asagi saglam gerileyecek:)Eblekler

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Bnde kaziklasam o kdr tbi o kdr gelir elde ederim 🙂

 21. SDN Okuru dedi ki:

  En cok öpen operator desek daha dogru olur :)))) vin kullanirken odedigim 289 lira hala icimde:(((

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Insanları sömürerek para kazanan şirket. Insanlar hiç akıllanmayacak

" Turkcell’den Rekor Gelir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell’den Rekor Gelir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell’den Rekor Gelir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "