Okunma

Türkiye 5G’ye en hızlı geçen ülke olabilir!


04 Mart 2018 Pazar 22:00
Türkiye 5G’ye en hızlı geçen ülke olabilir!

Türkiye 5G’ye geçen ilk ülkeler arasında yer alabilir. Yeni nesil ağ teknolojileri platformu Open Networking Foundation İcra Direktörü Guru Parulkar, “Testlerden başarılı sonuç alınırsa Türkiye, bu yıl 5G’ye geçen dünyadaki ilk ülke olacak” dedi. Bu konuşmaya ek olarak, 5G ve yeni teknolojik gelişimler için ülkemiz ihtiyaç duyulan her şeye sahip olduğunu da belirtti.

Türkiye 5G’ye bu yıl geçer mi?

Parulkar, GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde Haberleşme Genel Müdürlüğü ile bir protokol imzaladıklarını hatırlattı. Ayrıca anlaşmayla ilgili olarak, Türkiye’de kapsama yetersizliği olan kırsal bölgelere de değindi. Buralarda yeni geliştirilen altyapı teknolojileri ile birlikte test edileceğini de söyledi.

Türkiye 5G

Son olarak Parulkar, şunları söyledi:

“Türk Telekom, bizim laboratuvarlarımızdan çıkan yeni teknolojileri sahaya taşıyıp test edebilirse, bu şirketi gerçekten de ileride dünyada lideri konumuna getirebilir. Türk Telekom, 5G’de uzak ara dünya çapında lider şirket olabilir. Şu anda geliştirilen son altyapı teknolojilerinin önümüzdeki 6 ay boyunca testlerinin tamamlanmasını hedefleniyor. Bu oldukça heyecanlı bir hedef diyebiliriz.”

::5G bize ne gibi yenilikler sunacak!
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türkiye 5G’ye en hızlı geçen ülke olabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye 5G’ye en hızlı geçen ülke olabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye 5G’ye en hızlı geçen ülke olabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "