Okunma

Türkler, Instagram’ı sömürüyor!


10 Aralık 2018 Pazartesi 13:51
Türkler, Instagram’ı sömürüyor!

Instagram hepimizin hayatında vazgeçilmez bir konuma ulaştı. Özellikle son zamanlarda gelen güncellemelerle beraber oldukça eğlenceli ve kullanışlı hale gelen Instagram, diğer sosyal medyalardan daha fazla kullandığımız bir uygulama haline geldi. Yapılan son araştırmalar ise Instagram‘ı ne kadar çok sevdiğimizi ortaya çıkardı!

Türkiye, Instagram’ı en çok seven 5. ülke!

Dünyadaki aktif Instagram kullanıcı sayısının yaklaşık 1 milyara ulaştı. Bu süreçle beraber Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibi kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik bir araştırma yaptı. Yapılan araştırmada, Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından edindiği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile sosyal medyayı en çok kullanan ülkeler arasında beşinci sıraya yerleşti. Dünya üzerindeki bütün ülkeler araştırmada baz alınırken, sosyal medyayı en çok kullanan ülkeler listesinin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD yerleşti.  ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. En çok kullanan diğer ülkeler ise Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak belirlendi.

Sosyal medya basının en çok ilgisini çeken konulardan!

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmada, sosyal medya hakkında basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılında Instagram hakkında 16 bin 158 haber yapıldığı görüldü. Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Yapılan araştırmalar bir hayli ilginç sonuçlara yol açmış. Peki, siz en çok hangi sosyal medyayı kullanıyorsunuz?
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Türkler, Instagram’ı sömürüyor!”

 1. Anonim dedi ki:

  Hicbir sosyal medya hesabi kullanmayanlar…

 2. Anonim dedi ki:

  Benim yok. Yaşasın her hafta 1 kitap bitirmek!

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türkler olarak kimsenin canına kastetmiyoruz diğer ülkeler gibi. Bırakın da tek sömürdüğümüz instagram olsun.

 4. IQ’su düşük Memleket olmanın ispatı dedi ki:

  Gibi duruyor 🙂

 5. I8 dedi ki:

  Saka bi yana millet telefonunda 6 ya yakin hesapla geciyo fakat Aslinda bukadar da grur verici bisi degil bence siralamaya girmemiz tam tersi kotu bisi Bagimlilik

 6. Anonim dedi ki:

  işi gücü bırakıp internette vaktimizi öldürüyoruz. Kitap okumada keşke dereceye girsek.

 7. Anonim dedi ki:

  Nüfusa orantıladığımızda ne Amerika ne de Hindistan bize yetişebilir.

" Türkler, Instagram’ı sömürüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkler, Instagram’ı sömürüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkler, Instagram’ı sömürüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "