Tüyler ürperten yeni yüz tanıma sistemi geliyor!


12 Mart 2020 Perşembe 18:35
Tüyler ürperten yeni yüz tanıma sistemi geliyor!

Yüz tanıma sistemi uygulaması, artık daha güvenli olacak.2021 yılında sistemi kandırmanın daha zor olacağını söyleyebiliriz.Ancak yeni teknoloji biraz korku filmlerini andırıyor.Alman kimya şirketi BASF-SE’nin alt kuruluşu olan Trinamix,3 boyutlu yüz tarama teknolojisinin yanında taranan yüzün canlı bir deriye mi yoksa cansız nesneye mi ait olduğunu belirleyecek yeni yüz tarama sistemi üzerinde çalışıyor.

Yeni Yüz Tanıma Sistemi Gelecek

iPhone 11 ve Google Pixel4, kızıl-ötesi ışınların 3 boyutlu haritasını ve bazen de iki boyutlu fotoğraflar kullanarak tarama yapıyor.Buna ek olarak gelecek canlı derinin belirlenmesi özelliği ilginç olsa da, fazladan güvenlik önlemi alınması sebebiyle oldukça mantıklı.

CNET muhabiri, yeni teknolojinin demosunu anlattı

CEO Ingmar Bruder, CNET muhabirine ürünün demosunu tanıttı ve nasıl kullanılacağını gösterdi.Muhabir,kameranın önüne deri bir maske tuttuklarında prototip uygulamada “canlı deri” seçeneğinin aktif olmadığını söyledi.Ancak kendisinin ve Bruder’ın yüzünün testi başarıyla geçtiğini belirtti.

Yeni Yüz Tanıma Sistemi Demosu

Yeni kamera algoritması farklı malzemeleri de ayırt edebilecek.Yapılan testte plastik ve tahta malzemeler için farklı ışık bildirimlerinin yandığı görülmüş.

Trinamix çoktan Qualcomm ile algoritmalar üzerinde çalışmak için iş birliğine başladı.Teknoloji, nokta şeklinde kızıl-ötesi yansıtıcıları ve kamera sensörlerini kullanacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Tüyler ürperten yeni yüz tanıma sistemi geliyor!”

  1. Anonim dedi ki:

    Damar okuyucu mantığı yüzdeki damarlar içinde uygulanabilir olacaktır.Mantık bu yeterli diye düşünüyorum.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Cok yüksek çözünürlük te çekim yapması lazım. Bu kadar büyük boyutta bir fotoğrafı saklamak ve online merkeze sorgulamak büyük bir sorun. Kısaca inanmayın, magazin bunlar

  3. Ali dedi ki:

    Yapay yüzü ısıtarak gösterirler kameraya. Olur biter.

" Tüyler ürperten yeni yüz tanıma sistemi geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tüyler ürperten yeni yüz tanıma sistemi geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tüyler ürperten yeni yüz tanıma sistemi geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "