Okunma

tvOS 11.1 yayınlandı!


01 Kasım 2017 Çarşamba 05:17
tvOS 11.1 yayınlandı!

Apple, geçtiğimiz ay yayınladığı tvOS 11 güncellemesinden yaklaşık bir ay sonra tvOS 11.1’i yayınladı. Güncelleme sadece dördüncü ve beşinci nesil Apple TV’ye yüklenebiliyor.

tvOS 11.1 yayınlandı!

Eylül ayında yayınlanan tvOS 11, AirPods desteği, yerel saat temelli ışık ve karanlık mod arasında otomatik geçiş yapma, birden fazla Apple TV’yi aynı evde senkronize etmek için tasarlanan ana ekran senkronizasyon seçenekleri, yeni arka plan modları ve bildirim desteği gibi özelliklerle gelmişti.

tvOS 11.1

Güncellemeden kısa bir süre sonra test edilmeye başlayan tvOS 11.1’de herhangi bir yenilik bulunmuyor. Bu güncelleme daha çok tvOS 11 için hata düzeltmelerine ve performans geliştirmelerine odaklanmış görünüyor.

Bu güncelleme ile düzeltilen en önemli sorun iOS 11.1, watchOS 4.1 ve macOS High Sierra 10.13.1‘de de ele alınan KRACK adlı önemli Wi-Fi bağlantı açığı oldu. Bu açık sebebiyle tüm internet trafiğiniz kötü niyetli kullanıcılar tarafından gözetlenebiliyordu.

tvOS 11.1, güncellemesi, Apple TV üzerinden Ayarlar-> Sistem -> Yazılım Güncelleme adımı ile yüklenebilir. Apple TV’nizde otomatik yazılım güncelleme özelliği açık ise Apple TV otomatik olarak yeni tvOS sürümüne yükseltilecektir.

:: tvOS’un yeni güncellemesini yüklemeyi düşünüyor musunuz?
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" tvOS 11.1 yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere tvOS 11.1 yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda tvOS 11.1 yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "