Okunma

TweetDeck Düzeldi mi?


11 Haziran 2014 Çarşamba 19:53
TweetDeck Düzeldi mi?

Twitter’ın popüler uygulaması TweetDeck’te ortaya çıkan bir güvenlik açığı milyonlarca kullanıcıyı zor durumda bıraktı. Bugün içerisinde yaklaşık bir saatlik kesintiye uğrayan TweetDeck servisi için sonrasında bir güncelleme yayınlandı. Ancak bu süreçte uygulamaya giriş yapanlar da tuhaf açılır pencere mesajları almaya devam etti.

Üstelik TweetDeck uygulamasını kullananların haber akışlarında rasgele retweet‘ler belirmeye başladı. Bu gönderilerde aynı zamanda kötü niyetli bilgisayar kod script’lerine yönlendirmeler bulunuyordu. Ancak Twitter‘ın yayınladığı ilk güncelleme sorunu çözmeye yardımcı olmadı.

Uygulamadan çıkıp yeniden giriş yapan kullanıcılar, sorunun çözülmediğini gördü. Sonrasında tekrar kapatılan servis bu kez saldırıdan arındırıldı.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/ekran-resmi-2013-06-14-1454581371210723.png

40 milyon dolara almıştı

Akıllı telefon ve tabletlerin yanı sıra, bilgisayar kullanıcılarının da ücretsiz olarak indirebildiği TweetDeck, ileri seviye kullanım özellikleriyle çoğu Twitter kullanıcısı tarafından tercih ediliyor. Öyle ki, 2008 yılında üçüncü parti bir uygulama olarak yayınlanan servis 2011’de Twitter tarafından yaklaşık 40 milyon dolar karşılığında satın alınmıştı.

:: TweetDeck kullanıyor musunuz? Saldırıdan etkilendiniz mi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" TweetDeck Düzeldi mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TweetDeck Düzeldi mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TweetDeck Düzeldi mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "