Okunma

Twitch, Pulse ile Twitter’a rakip oluyor!


08 Mart 2017 Çarşamba 10:00
Twitch, Pulse ile Twitter’a rakip oluyor!

Popüler oyuncu odaklı canlı yayın platformu Twitch, Pulse adını verdiği yeni özelliğiyle kendi sosyal haber akışını oluşturuyor. Peki, Pulse platformun sosyal tarafını nasıl güçlendirecek?

Pulse kullanıcıların bağını arttıracak

Bundan böyle Twitch kullanıcılarını, ön sayfasındaki Twitter benzeri haber akışı ile karşılayacak. Platformu sosyal ağ anlamında bir adım öteye taşıyacak olan Pulse akışına oyuncular, yayıncılar ve içerik üreticileri metin, video, görüntü veya gif gönderileri yapabilecekler. Gönderiler ise kullanıcıların hem arkadaşları hem de takipçileri tarafından görülebilecek.

Twitch bu sayede kullanıcıların servisle bağlarının artacağını düşünürken, aynı zamanda kullanıcıları takip ettikleri oyuncuların güncellemeleri için Facebook, Twitter veya başka kanalları takip etmekten kurtarmayı planlıyor. Bu anlamda Twitch’in en azından oyuncular bazında diğer sosyal ağlardan rol çalmaya çalıştığı açık.

17-03/07/twitch-pulse-02.jpg

İyi haberse Pulse akışı sonrasında, kanal akışlarının da aynı şekilde hizmete devam edecek olması. Twitch, hem Pulse hem de kanal akışını geliştirmeye devam edeceğinin altını çiziyor. Pulse, Twitch’in mobil uygulamasına da dahil edilecek ve bu sayede hiçbir gönderiyi kaçırmayacaksınız.

Twitch, önümüzdeki haftalarda Pulse’u kademeli olarak tüm kullanıcılarına sunacağını belirtiyor.

:: Twitch’in yeni sosyal özelliği Pulse’u hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" Twitch, Pulse ile Twitter’a rakip oluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitch, Pulse ile Twitter’a rakip oluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitch, Pulse ile Twitter’a rakip oluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "