Okunma

Twitch’te Yeni Bir Dönem Başlıyor


26 Eylül 2015 Cumartesi 20:00
Twitch’te Yeni Bir Dönem Başlıyor

Geçen yıl Amazon tarafından 970 milyon dolar karşılığında satın alınan Twitch’in çehresi değişmeye devam ediyor. Oyuncuların canlı yayınlarla kullanıcılarına ulaştğı Twitch platformu politikalarında değişikliğe giderek resmen Youtube ile rekabete giriyor. Bunun sebebi ise bariz bir şekilde Google’ın Youtube Gaming hizmeti.

Yeni hizmet ile Twitch kendi tekelini oluşturacak

Yeni uygulama ile Twitch kullanıcıları artık doğrudan video upload edebilecek ve kendi playlist’lerini oluşturabilecek. Bu yöntem ile Twitch direkt pazarı tekeline alma yolunda büyük bir adım attı. Çünkü Twitch yayıncılarının ayrıca Youtube kanallarında yayınladıkları seriler için farklı bir platforma gitmelerine gerek kalmayacak. Bu gelişme aslına bakılırsa Amazon’un aldığı çok stratejik ve yerinde bir karar. Yeni uygulama önümüzdeki aylarda hayata geçecek.

Twitch’in video upload etme servisi sayesinde artık birçok kullanıcı Youtube hesaplarını terkedebilir. Öte yandan Youtube Gaming beklenenden hızlı bir şekilde gelişme göstermeye devam ediyor. Fakat Google elindeki oyuncu kitlesini kaybedecek gibi gözüküyor. Bu iki marka arasındaki rekabet bariz bir şekilde ortada. Video yayın ve paylaşım rekabetindeki savaşın galibi kim olacak bekleyip göreceğiz.

:: Twitch’in video upload etme hizmeti ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Twitch’te Yeni Bir Dönem Başlıyor”

 1. dinarirfan dedi ki:

  Lutfen su Ingilizce kelimeleri araya sikistirmaktan vazgecin sevgili editor olmuyorsa tamamiyla Ingilizce yazin

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bu konuda twitchi ***** olunca nelerin oldugunu herkes gayet iyi ***** alanada malum uclu ms apple google olacak diye bir kaide ***** bizim sirketlerimizde yazilim alaninda basarili isler ***** suan cöpluk ***** anlayislar icin gec kalinmis degil hala.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Twitch para kazanma olayını yapamazsa hiçbir halt yapamaz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  YouTube paralı olursa twitch ortalığı yıkar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  İşin zor twitch

 6. SDN Okuru dedi ki:

  güzel hamle

 7. SDN Okuru dedi ki:

  çevremde twitch i bilmeyen dolu insan var youtube kolay kolay düşmez ün yapmış bir isim….

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Oyunda twitch alır ama kalan konularda youtube yine var

 9. SDN Okuru dedi ki:

  rekabet işimize gelir twitch yerinde saymaz en azından

 10. SDN Okuru dedi ki:

  twitch iyidir

" Twitch’te Yeni Bir Dönem Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitch’te Yeni Bir Dönem Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitch’te Yeni Bir Dönem Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "