Okunma

Twitter milyonlarca hesabı kapattı! Peki, neden?


07 Temmuz 2018 Cumartesi 08:15
Twitter milyonlarca hesabı kapattı! Peki, neden?

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından birisi olan Twitter, belirli dönemlerde yayınladığı şeffaflık raporu ile aldığı kararlar hakkında kamuoyuna bilgi vermeye devam ediyor. FBI’ın Rusya’nın 2016’daki başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarından sonra özellikle sahte hesaplara karşı büyük bir savaş başlatıldı.

Washington Post’un raporuna göre, yanlış bilgilendirmenin etkisini azaltmak için Mayıs ve Haziran aylarında Twitter 70 milyon sahte hesabı askıya aldı. Bu sayı, 2017 Ekim ayında askıya alınan hesapların iki katından daha fazla.

İki ay içerisinde Twitter 70 milyon hesabı askıya aldı!

Trendlere çıkan bir konu hakkında sahte hesaplardan atılan tweet’ler, büyük bir endişeye neden olabiliyor. Özellikle seçim dönemlerinde ve ülke gündemini sarsan olaylarda bu hesapların paylaştığı sahte bilgiler kısa sürede yayılıyor.

İçerisinde bulunduğumuz Temmuz ayında ise askıya almaların aynı hızla devam ettiği belirtiliyor. Sahte hesapların askıya alınması platformun güvenilirliği için oldukça önemli, ancak bunun finansal anlamda ciddi bir zararı olabilir.

Her ay milyonlarca hesabı askıya almak, Twitter’ın kullanıcı sayısında ciddi bir düşüşe ve buna bağlı olarak hisselerde gerilemeye neden olabilir. Twitter Güven ve Güvenlik Ekibi Başkanı Del Harvey, yakın zamanda geliştirdikleri teknoloji ile sahte hesapları çok daha kolay bir şekilde tespit edebildiklerini belirtiyorlar.

2017 sonunda Twitter’da 330 milyon aktif kullanıcı vardı. Geçen ayın sonlarında doğru bir blog yazısı yayınlayan Twitter, her hafta 10 milyondan fazla sahte hesap ile mücadele ettiğini açıklamıştı. Bu kapsamda Twitter’a üye olan kişilerin, e-posta adresi ve telefon numarası ile hesaplarını onaylamaları talep ediliyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter milyonlarca hesabı kapattı! Peki, neden?”

  1. Batubenn dedi ki:

    13 yaş sınırı yüzünden 6000 bin takipli gerçek hesabı da askıya aldı. Bu ne biçim iş

" Twitter milyonlarca hesabı kapattı! Peki, neden? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter milyonlarca hesabı kapattı! Peki, neden? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter milyonlarca hesabı kapattı! Peki, neden? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "