Okunma

Twitter Açıldı, Açılacak


03 Nisan 2014 Perşembe 14:30
Twitter Açıldı, Açılacak

Twitter‘ın kısa adı TİB olan Telekominikasyon İletişim Başkanlığı tarafından uygulanan engelleme kararı kaldırıldı. Böylelikle Twitter‘ın yeniden açılması için gereken tek bir adım kaldı: Kaldırılan erişim engellemesi kararının servis sağlayıcılara bildirilmesi. Bu gelişmenin de kısa süre içinde uygulanması ve paralelinde Türkiye’deki Twitter yasağının kalkması bekleniyor.

Her an açılabilir

Twitter‘ın engelli siteler arasına girmesinin ardından Anayasa Mahkemesi‘ne yapılan başvurular neticesinde yasağın kaldırılması yönünde karar alınmış, bu gelişmenin ardından da prosedür işlemeye başlamıştı.

En son adımın, yani servis sağlayıcıların resmi bildirimi almasıyla birlikte Twitter, herhangi bir DNS değiştirme ya da benzer girişimler olmaksızın giriş sağanabilir bir sosyal medya platformu durumuna gelecek. Mikroblog ağı Twitter‘a dair gelişmeleri izlemeye devam ediyoruz, ShiftDelete.Net’i izlemeye devam edin.

:: Twitter’a gelen erişim engeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Tıklayın, SDN Forum’da tartışalım.

yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Twitter Açıldı, Açılacak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yasalara aykırı bir şekilde zorbalıkla kapanmıştı. açılması zaten şart.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  milyon tane saçma dandirik reklam klonu hesaplar oldukça tt listesine bu robot hesaplarla saldırı yapıldıkça twitterda çekilmez bir hal aldı özellikle seçimde bu hesaplar 10 15 kat arttı tt nin de eski havası kalmadı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kökü kazınan twitter’ı şu an superonline açtı:)
  Düzgün kullanın bozmayın 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter açıldı.

 5. faruksio dedi ki:

  Youtube’unda bir an önce açılması gerek.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  HADİ BAKALIM. SEÇİMLER GEÇTİ NEDE OLSA. 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  18 siteler haricine yasak konması yersiz.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Youtube da açılmalı

 9. SDN Okuru dedi ki:

  eskisinden daha güzel oldu twitter 😀

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Ee Seçimler bitti nasıl olsa, ne ala demokrasi..

 11. LittleMonster dedi ki:

  Seçimden sonra açarlar demiştim kendilerine dair olumsuz eleştiri yapılmasını istemedikleri için şişirilmiş bahanelerle kapatma kararı aldılar.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  twitter açıldı zatende mivitter a giremiyoruz ne oldu yoksa kökünümü kazıdılar 🙁

" Twitter Açıldı, Açılacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Açıldı, Açılacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Açıldı, Açılacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "