Okunma

Twitter acınacak durumda!


28 Temmuz 2017 Cuma 07:00
Twitter acınacak durumda!

2017 yılına büyük ümitlerle başlayan ve başlangıçta güzel bir tablo çizen Twitter, pek de iyi gözükmeyen bir ikinci çeyrek raporu ile hayal kırıklığı yarattı. İşte, Twitter ikinci çeyrek raporunun detayları.

Twitter yeni kullanıcı elde edemedi!

Son çeyrek gelirlerini paylaşan Twitter, toplamda 328 milyon kullanıcı açıkladı. Öte yandan bu rakamın ilk çeyrekte açıklanan kullanıcı sayısıyla aynı olması adeta şok etkisi yarattı. Analistlerin 4 milyon yeni kullanıcı kazanmasını beklediği platform ciddi bir sorunla karşı karşıya.

17-07/27/twitter-ceyrek-gelir-sdn-02.jpg

Diğer taraftan Wall Street’in gelir beklentilerini aşabilen Twitter, 574 milyon dolar gelirden hisse başına 12 cent kar elde etti. Wall Street ise sadece 537 milyon dolar gelir beklentisi içerisindeydi.

Günlük aktif kullanıcı sayısını geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 12 arttıran Twitter, günlük net aktif kullanıcı sayısını ise vermekten kaçınıyor. Yine de kullanıcı tabanının genişlememesi büyük bir sorun olmaya ve yatırımcıların gözünü korkutmaya devam ediyor. Bu rapor sonrasında şirket hisselerinin yüzde 6 oranında gerilediğini de belirtelim.

:: Twitter’ın bu çeyrekte hiç yeni kullanıcı kazanaması konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 yorum - “Twitter acınacak durumda!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Çok enteresan bir sürü sahte kız profili var. Güzel hatunların fotoğrafını koyup kız gibi yazan troll ıbinlerce kişi takip ediyor. Neyin kafasını yaşıyor bu tipler acaba 😀 Twitter gerçekten değersiz bir mecra oldu.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Çok siyasi bir platform oldu. Gezi parkını unutmadık

 3. SDN Okuru dedi ki:

  # ile başlayanları karakterden düşmeyecek dediler ama düşüyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter özgürlüktür.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter artık farklı şeyler denemeli..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Korkudan kimse bişey yazamıyor o yasak bu yasak olmadı gözaltı hiç bişey bulamasalar fetodan alıyorlar. İnsanlar yolda birbirine selam veremez durumdalar. O yüzden bu ve bu tip uygulamar pek rağbet görmez. Facebook oyunlar ve anlık konuşmalar canlı yayınlarla ayakta o da olmazsa onun sonuda gelir.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Darısı facebookun başına

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Maden uygulama sildik den sonra yükeldik hesapı kaldın yerde devam etmiyor. Başka hesapı veriyor

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter'da en çok olan şey sahte İzmirli genç kız hesabıdır. Abartısız her beş kişiden biri İzmirli kız.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Kapansa da kurtulsak

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Kullanim orani artmis daha ne olsun.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter, troll ve botlardan geçilmiyor. Birşeye yazıyorsun küfürler acayip yorumlar garip garip tipler tarafından ele geçirilmiş. Büyük olasılıkla yatırım alamadığı için video sürelerini de yükseltemiyorlar. Yakında batar.

" Twitter acınacak durumda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter acınacak durumda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter acınacak durumda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "