Twitter, Android için nihayet o özelliği getiriyor


24 Ekim 2020 Cumartesi 00:39
Twitter, Android için nihayet o özelliği getiriyor

Twitter Android için paylaşma özelliği geliyor. Twitter’ın uygulamanın dışında paylaşım butonu sayesinde, birisine Twitter paylaşımlarını göndermek kolay hale geliyor. Bu özellik iOS kullanıcıları için daha önce sunulmuştu. Şimdi ise milyonlarca Android kullanıcısına aslında çok ”basit” olan bu özellik geliyor.

Twitter Android için paylaşma özelliği işlevsellik sunuyor

Twitter, erişimini diğer uygulamalara da genişletmek istiyor. Daha kolay erişilebilir ve paylaşılabilir seçenekleri deneyen Twitter çok değil ağustos ayında iOS kullanıcıları için yenilenmiş bir kullanıcı arayüzüne sahip yeni ”Paylaş” özelliğini tanıtmış ve kullanıma sunmuştu.

Bu açılır menü aracılığıyla Twitter kullanıcıları, beğendikleri paylaşımları diğer farklı uygulamalarda da sevdikleri kişilerle paylaşabiliyor. Özellikle Twitter kullanmayan arkadaşına WhatsApp üzerinden paylaşımlar göndermek isteyen Android kullanıcıları için oldukça keyifli bir özellik olacak.

Twitter Android için paylaşma özelliği

Söz konusu paylaşma özelliğinin potansiyelini kısa sürede keşfeden Twitter bu basit özelliği, iOS ardından Android kullanıcılarına genişletmiş oluyor. Twitter’ın çok yakın zaman içinde bu özelliği kullanıma açacağı belirtiliyor. Twitter Android için paylaşma özelliği ile daha fazla kişiye paylaşımların ulaşması hedefleniyor.

Yine de bazı eleştiriler yapılıyor. Zira Instagram’ın iOS kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunduğu biliniyor ve Twitter’ın da bu yeni özelliği ilk olarak iOS kullanıcılarına sunması Android kullanıcılarını gücendiriyor gibi duruyor. En azından sosyal medya üzerinden yapılan eleştiriler genellikle bu yönde oluyor.

İşte özelliğin görünümü bu şekilde olacak:

Twitter Android için paylaşma özelliğiyazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter, Android için nihayet o özelliği getiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, Android için nihayet o özelliği getiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, Android için nihayet o özelliği getiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!