Okunma

Twitter CEO’su Planlarını Açıkladı


23 Eylül 2012 Pazar 09:04
Twitter CEO’su Planlarını Açıkladı

Son olarak büyük bir güncelleme ile Facebook‘ta olduğu gibi kapak fotoğrafı eklenmesine izin veren Twitter, gelecekte çok daha aktif bir sosyal ağ olacak gibi gözüküyor.

Logosunu yenileyen, tasarımına ufak dokunuşlarda bulunan Twitter, gelir modeli ile de tartışılıyor. Hiç reklam alanı bulunmayan Twitter‘da şimdilik sadece sponsorlu tweet’ler aracılığıyla reklam verilebiliyor. 

Twitter’da yenilikler

San Francisco’da, Online News Association tarafından düzenlenen bir etkinliğe katılan Twitter CEO’su Costolo, Twitter API’larından, içerik kuratörlüğü ile ilgili konuştu.

Twitter‘daki 140 karakter sınırının değişmeyeceğinin altını çizen Costolo, API’ların geliştirileceği, artık uygulama geliştiricilerin daha sıkı denetim altında tutulacağını söyledi. Bu, DM yoluyla gelen spam mesajların, sizden habersiz atılan otomatik tweet’lerin önüne geçecek.

Bununla birlikte içerik kuratörlüğü de bazı önemli ve canlı olayların (Dünya Kupası, Olimpiyatlar vs.) Twitter‘da daha sık taşınması ve kullanıcılara içerik kuratörlüğü yapma imkanı sunmak var. Bu da Twitter‘ın gerçek zamanlı olma konusunda ne kadar güçlü bir sosyal ağ olduğunu kanıtlıyor.

:: Twitter CEO’su Planlarını Açıkladı




Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitter CEO’su Planlarını Açıkladı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    API’leri geliştirsinlar ama takipçi kazandıran sitelerde Twitter API teknolojisini kullanıyor. Onlara birşey olmaz umarım 😀 Bir de şu unfollow butonunu kaldırsınlar ya 😀 50.000 takipçim var günden güne azalıp çoğalıyor ne iştir anlamadım 😀

  2. mehmet0321 dedi ki:

    Twitter en iyisini yapı***** karakter olayı bence çok zekice ve insanlar için ***** ekleyeceklermiş ama daha sıkı denetim yapacaklarmış.Tabi Twitterde reklam olmaması da ayrıcalıklarından biri.

" Twitter CEO’su Planlarını Açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter CEO’su Planlarını Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter CEO’su Planlarını Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "