Okunma

Twitter değişiyor! Yeni dönem başlıyor


09 Ocak 2020 Perşembe 14:00
Twitter değişiyor! Yeni dönem başlıyor

Twitter, uzun zamandır hayatımızda olan önemli bir sosyal medya platformu. Bugün dünyada birçok kişi, bilgi veya duygusal mesajlarını buradan paylaşıyor.Bundan dolayı da yayınlanan mesajlar çok farklı yerlere çekilebiliyor ve farklı yanıtlar ile kullanıcıların canı sıkılabiliyor. Bunun farkında olan Twitter, insanların daha huzurlu bir platform kullanabilmesi için tweet yanıtlama seçeneği hakkında çalışmaya başladı. Peki Twitter yeni özelliği nasıl olacak?

Tweet yanıtlama seçeneği ile kurallar baştan yazılıyor

Bugün birçok kişi 240 karakter ile duygularını veya önemli bilgileri Twitter üzerinden paylaşıyor. Kullanıcılar attıkları tweet ile dünya savaşını başlatma noktasına getirebilirken, gündeme getirdikleri konu ile rahatsız oldukları şeyleri belirtebiliyorlar. Hal böyle olunca, insanların tweet’lerinin altına birçok cevap geliyor. Siz, kendiniz hakkında bir derdinizi paylaştığınız da insanların kaba yanıtları ile baş başa kalabiliyor ve Twitter’da sorunlar ile karşılaşabiliyordunuz. İnsanların kaba davranışlarının günden güne Twitter’ın huzurunu bozduğunu fark edilmesinin ardından, yanıtlama seçeneği gibi yeni bir özellik geliyor. Twitter, eskisinden daha iyi bir hale gelebilir.

Tweet attığınız zaman bu tweete kimlerin cevap verebileceğini 4 farklı şekilde seçebileceksiniz.

 • Herkes cevap verebilir
 • Takip ettiğiniz ve tweet’te bahsedilen kişiler
 • Tweet’te bahsettiğiniz kişiler
 • Hiç kimse

Bu seçenekler ile özellikle tanımadığınız insanlardan gelen olumsuz yorumları engelleyebilirsiniz. Bugün birçok kişi, Twitter’da etrafına huzursuzluk veren insanlardan dolayı psikolojik bunalıma girebiliyor ve bu durumdan etkilenebiliyor.
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Twitter değişiyor! Yeni dönem başlıyor”

 1. Fsms dedi ki:

  Genelde olay twit’in altında yaşanmıyor ki, ya alıntılayıp kendi timeline’ına düşürüp sizi kendi alıntılanmış tweet’inin altına çekiyor yada fotoğraf alıp yine sizden habersiz olsa da yine kötü yorumunu yazıp fotoğrafla birlikte paylaşıyor.

 2. Anonim dedi ki:

  Bu güncelleme için illa dünyanın karışması mı lazımdı? Çok geç kalındı ama olsun güzel

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  🤖

 4. Anonim dedi ki:

  Yetersiz

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Güzel olur. İyi düşünülmüş

" Twitter değişiyor! Yeni dönem başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter değişiyor! Yeni dönem başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter değişiyor! Yeni dönem başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "