Twitter hack olayı sonrasında bilanço belli oldu


17 Temmuz 2020 Cuma 15:15
Twitter hack olayı sonrasında bilanço belli oldu

Bilindiği üzere Twitter büyük hack olayı ile gündeme gelmişti. Birçok ünlü kişinin hesabı aracılığıyla Bitcoin içerikli paylaşımlar yapılmış ve hackleyen kişilerin Bitcoin adreslerine gönderim yapması istenmişti.

Bir süre devam eden bu açık sonrasında Twitter, onaylı hesaplara paylaşım yapma kısıtlaması getirmişti. Daha sonra da Twitter kullanımı normal hale gelmişti. Şimdi de konuyla ilgili Twitter’dan bir açıklama geldi. Açıklamayla birlikte şirketin piyasa değerindeki düşüş belli oldu.

Twitter hack olayı sonrasında açıklama yaptı

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Twitter, geçtiğimiz günlerde büyük bir zafiyetle gündem olmuştu. Milyonlarca takipçisi olan hesaplardan, Bitcoin toplamak amaçlı paylaşımlar yapılmıştı. Olayın ardından Twitter’da bazı hesapların erişimi engellenmiş ve tweet paylaşmaya sınır getirilmişti.

Olaydan nasibini alan hesaplar arasında Barack Obama, Joe Biden, Elon Musk, Bill Gates, Kim Kardashian ve bu kişiler gibi dünyaca tanınan isimler yer alıyordu. Bugün de Twitter, hack olayı için bir açıklama yaptı. Açıklamada 130 adet hesabın yapılan saldırıdan etkinlendiği bildirildi. Bir kaza sonucu saldırganların hesaplara eriştiği belirtilirken, bu saldırganların bir anlık hesapları kontrol edebildiği ve tweet paylaşabildiği söylendi.

Şu anda bütün hesaplar için Twitter verilerini indirme işleminin askıya alındığı da belirtildi. Bununla birlikte güvenlik önlemleri için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Bu açıklamanın gölgesinde, olayın yaşanmasıyla birlikte Twitter piyasa değeri 1.3 milyar dolar düşüş yaşadı. Kısa bir sürede büyük bir düşüş yaşanmasının şirkete nasıl bir sonuç doğuracağı merak ediliyor. Şu anda şirketin piyasa değerinin 27 milyar dolar civarında olduğu söyleniyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Beter olsunlar, kafalarına göre insanların hesaplarını bloke ederler öle mi, kendi dünya görüşlerin göre dünyayı dizayn etmeye çalışan böle büyük şirketlere çok iyi oluyor. Şimdi bizim içimizdeki batı hayranları çok üzülmüştür ama yapacak bişi yok daha beter olun.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Cok az mis

" Twitter hack olayı sonrasında bilanço belli oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter hack olayı sonrasında bilanço belli oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter hack olayı sonrasında bilanço belli oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!