Okunma

Twitter Harekete Geçti, Bir Hesap Askıda


22 Mart 2014 Cumartesi 14:07
Twitter Harekete Geçti, Bir Hesap Askıda

Kendi nezdinde bağlayıcılığı olmayan Türk yargısının kararlarını dikkate almamakla itham edilen Twitter yönetimi harekete geçerek bir hesabı askıya aldı. Samsun‘daki bir vatandaşımızla ilgili müstehcen görüntüler yayan hesabın Twitter’a bireysel başvuruyla da kaldırılabileceğinden dolayı engellemeye konu olan meselenin çözülüp çözülmediği henüz net değil.

Diğer hesaplar ne olacak?

Henüz, ülke gündemine damgasını vuran sansasyonel haberlerle gündeme gelen hesaplar için bir hareket yapılmış değil. Birçok kişi tedbir kararının bu hesaplarla ilgili olduğunu düşündüğünden ötürü bu yönde bir gelişme bekliyordu.

Birçok kişinin hayalindeki ideal Twitter logosu.

Fakat şu an için Twitter yönetimi yalnızca sizlerle yukarıda paylaştığımız nedenle bir hesabı askıya alma yoluna gitmiş durumda. Dolayısıyla TİB’in isteği doğrultusunda değil, Twitter’ın buradan ulaşabileceğini kendi politikası nedeniyle hesabın askıya alındığını söyleyebiliriz.

:: Twitter fırtınası diner mi?

 
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

35 yorum - “Twitter Harekete Geçti, Bir Hesap Askıda”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Twitterın açık ya da kapalı olması zerre kadar umrumda değ***** arkadaşlar size bir örnek verecem teknoloji takip eden bilir bu gibi şirketlerin uygulamaları adını duymadığınız ülkelere hizmet veriyor Türkiyeye gelince es geç***** yada başka büyük şirketlerin arkasında kimlerin olduğunu bilen yok. Artık açın gözlerinizi 5. sınıf ülke muamelesi görü***** bir siyasi partinin üyesi olarak söylemiyorum sıradan bir vatandaş olarak söylüyorum.

 2. likeable dedi ki:

  tek twitter değil youtube da öyle Türkiye kararlarını ciddiye almıyorlar bunu çözmek gerek yoksa kapatmak çözüm olmaz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Sıkıyorsa ABD karşıtı içerikleride kaldırmasınlar. Bize özgürlük hikayeleri okumasınlar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yazık yorumları okudum güldüm,Neymiş twitter Türkiyenin gücünü anlayacakmış.Kardeşim twitter dedigin sosyal medya bir devlet ***** sosyal medya dedigin şey böyledir,eger korkuyorsanız kullanmayın.Bence sizlere twitter fazla hiç gerek yok kardeşim,siz çıkın sokaklara sokaklarda duvarlara durum paylaşın,Unutma sosyal medya özgürlüktür!

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ey özgürlükçü ABD WikiLeaks ın kurucusu Julian Assange şu anda nerede?Ekvator elçiliğine sığındı da hayaatını zor kurtardı.251.000 dosya açıklıyacaktı internet üzerinden 2.000 de takoz ***** belgeleri yayınlıyan gazete yayınına devam edebildi ne de internet ***** olmasaydınızya pabucumun özgürlükçüleri…Artık kimse yemiyor bu dümenleri.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter reklam gelirlerinin vergisini ödüyor. Google’a “Twitter Türkiye ofisi” diye yazın bakın karşınıza ne çıkacak. Ses kayıtlarının paylaşıldığı için Twitter’ın erişime kapatıldığını cümle alem biliyor. Saçmalamayın daha fazla.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaş bu neyin kafası anlamıyorum. yok Türk mahkemesi twitteri bağlamazmış, yok askıya alınan hesap twitterin kendi insiyatifiyle olmuş. siz neyin peşindesiniz, siz hangi ülkenin vatandaşısınız?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bazilarina vergi az gelmiş galiba. Devlet biraz daha vergi koysun da mutlu olun. Kendi kendinize gelin güvey olmaya nasil da seviyorsunuz

 9. SDN Okuru dedi ki:

  @my tower turkcell akilli depo yazip arastir istersen

 10. SDN Okuru dedi ki:

  ne kadar çok yumurtadan küfür yeme meraklısı varmış memlekette arkadaş.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  başta başbakanın hesabı kapatılmalıydı …

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Adam olun ole veya bole yola gelin

 13. haqy dedi ki:

  Yürürlüğe giren son internet yasası ile "komple site kapatmak" yerine "url bazlı sayfa engelleme" yapılacağı söylenmesine ve hatta youtube üzerinde uygulanmasına rağmen, bugün twitter’ı komple kapatanların arkasına sığındıkları mahkeme kararları komple kapatma işlemi için tamamen geçersiz bir sebeptir. Bu kapatma işlemin arkasındaki siyasi kaygıları anlamammak için ya çok saf, ya da parti holiganı olmak lazım.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  @22.03.2014 16:44 Twitter, Facebook, Google, Apple bunlar çok büyük şirketler, aralarında en küçüğü olan Twitter için bile Türkiye ufak ve önemsiz bir ülkeden başka bir şey değil. Kusura bakmayın ama biz dış borç içinde yüzen, eğitim kalitesi düşük, demokrasinin hileli sandıklar olduğu sanılan bir 2. Dünya ülkesiyiz, Türkiye bu şirketlere kafa tutsa hiçbirinin umrunda bile olmaz. Burada hesabın kapatılmasının sebebi kullanıcıların yüksek miktarda hesap hakkında şikayet vermesi. Kusura bakma, gerçekler acıdır.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkemizin süper güç olduğu konusunda halüsinasyon görenler var. Yorumları okuduğumda anladığım şey bu. Dışarıdaki insanlarla biraz sohbet ettiğinizde ortadoğudaki sıradan bir ülke olduğumuzu çok rahat anlarsınız. Yabancı vs. diye laf söyleyen arkadaşlar var. Çeksin bakalım Türkiyeden bu şirketler tüm yatırımlarını, ortaklıklarını o zaman görelim. Klavye başında kahramanlık yapmak, ülke yönetmek, ceo olmak kolay tabi.

 16. kosasker dedi ki:
 17. SDN Okuru dedi ki:

  Hani url bazlı engelleme yapacaklardı? Son internet yasasında bunu söylüyorlardı. Ne oldu? Komple yasaklamak kabul edilemez.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  yola gelcek diyoruz bu bazı çok akıllılar halen olayın ne olduğunu anlamıyolar…

 19. kmurat dedi ki:

  Bir zamanlar (geçmiş 10 sene arasında) sanırım Georg Bush zamanıydı, Amerika, Bill Gates’e ülke güvenliğini tehdit ettiğinden dolayı ve de bir tekel oluşturduğundan ötürü bir güvenlik davası açılmıştı. Dava bir anlaşma sonucunda sonlanmıştı, ancak içeriği konusunda sanırım bir açıklama olmamıştı. Veya ben takip edemedim. Saf olmak, temiz olmak anlamınada gelir, aptal olmak anlamınada gelir. Kendi teknolojimize sahip olamadığımız sürece, başkalarının teknolojisinede hiç bir zaman tam hakim olamayız, (Mutlaka gizli saklı bir dolabı vardır) ve her zaman popo’muz, NSA gibi devlet örgütleri karşısında açıkta kalır. Biz de, sen dinledin, ben dinledim diye birbirimizi suçlar dururuz.

 20. LittleMonster dedi ki:
 21. SDN Okuru dedi ki:

  Ha şöyle adam ol kuş. Yolmayalim tüyleri ni. 🙂

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Ortada Twitter’a ulaşan bir mahkeme kararı yoksa hiçbir işlem gerçekleşmez. Sen ülke olarak böyle bir yaptırım içinde değilsin. Sırf yolsuzluklar konuşulmasın, kimse kısa zamanda örgütlenmesin diye kapatıldı. Bazıları da Twitter yola gelmiş diyor. Adamların kurallarına uymayan bir hesabı askıya almış. Yani senin ülken istedi diye değil. AB mahkemesine dava açtılar zaten. Hukuksuzca sitemiz kapatılıyor diye…

 23. TEGİN dedi ki:

  Çoğu kişi olaya iktidar-muhalefet ekseninden baktığı için kimse kalkıpta twitter benim ülkemin kanunlarını hiçe sayamaz diyemiyordu. Birazcık bu tarafa kaysan iktidar yanlısı birazcık şu tarafa kaysan muhalefet oluyorsun.

  Benim ülkem sana ülkemden para kazanma fırsatı vermişse ülkemin kanunlarına uyacaksın ve vergini de vereceksin. [

 24. SDN Okuru dedi ki:

  TURKCELL BULUT DEPOSU YAPIYIR kardeşim sen bulut alanı yapan türk firmaası yok demişsin

 25. SDN Okuru dedi ki:

  SDN yazarları lütfen şunu araştırın ve burada yayınlayın. Dünyada kaç ülke kaç hesabı twittirden hesap kapatmasını talep etti ve kaç hesap kapatldı. Ben bir ülkeyi söyleyeyim siz diğerlerini araştırıp yayınlayın. Fransa mahkeme kararı ile 305 twitter hesabı kapattırdı.

 26. balaban6162 dedi ki:

  Ha şöyle yola gelin, nedir bu tanımamazlık. Birileri kına yakmıştı ortalığı ayağa kaldırmıştı, hadi devam etsinler onlar, Ülkemize zarar vermek için taş atmaya devam etsinler, biz yapılmasını istediğimiz şeyi yaptırdık.

 27. SDN Okuru dedi ki:

  my tower Nickli Üyeden Alıntı

  öyle böyle sonuçta twitter da olsa microsoft da olsa türkiyenin gücünü kabul etmeli bunda da sorumluluk hepimize ait üç beş tane bilişim alanında girişimcimiz yada markamız olsa idi böyle olmazdı….

  hala bulut depolama yapan yerli şirketimiz bile yok..

  Twitter’da şikayet et butonu diye bir şey var. Arkadaş zaten Twitter kuralları gereği böyle içeriklere isterse uganda vatandaşı olsun izin veren bir yapısı yok. Kendinizi kandırmayın. Twitter’ın işi gücü yok Türkiye’ye mi savaş açtı? Kim takar Türkiye’yi. Twitter’ı Türkiye’de önemli yapan gene Türkiye’ye de twitter kullananlardır. Elin amerikalısına ne? Adamın senden tek beklentisi düzenli twitter’a girmen. Öyle bir abatıyorsunuz ki sanki twitter yönetimi Türkiye’ye savaş açmış gibi… Oysaki tam tersi…

 28. SDN Okuru dedi ki:

  şaka gibi yorum türkiyenin gücü? ahahahahaha dalga mı geçiyorsun? sen Türkiye istedi diyemi kapatılıyor zannediyorsun. ekonomik etkenlerden dolayı kapatıldı. reklam veren şirketlerin baskısı bu işe sebep oldu.

 29. MaMiFilm dedi ki:

  Twitter öyle yada böyle bu ülkenin kanunlarına uyacak ama sizin yaptığınız haberleri hiç yakıştıramadım bu olay sizinde gerçek yüzünüzü ortaya çıkardı yazık ettiniz itibarına 3 5 günlük bir engelleme için nerdeyse millete çıkıp sokağa yıkıp dökün diyecektiniz, iki gündür ağlıyorsunuz resmen.

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Aferin twitter soyle yola gel. Ayri bir devlet degilsin. Turkiden hic buyuk degilsin. Herkes yerini bilsin.

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Vergide vermeli yola gel kuş

 32. my tower dedi ki:

  öyle böyle sonuçta twitter da olsa microsoft da olsa türkiyenin gücünü kabul etmeli bunda da sorumluluk hepimize ait üç beş tane bilişim alanında girişimcimiz yada markamız olsa idi böyle olmazdı….

  hala bulut depolama yapan yerli şirketimiz bile yok..

 33. kosasker dedi ki:

  Ha şöyle. İlk başta, en azından vatandaşa yapılan terbiyesizlikleri ortadan kaldırsınlar.

" Twitter Harekete Geçti, Bir Hesap Askıda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Harekete Geçti, Bir Hesap Askıda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Harekete Geçti, Bir Hesap Askıda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "