Okunma

Twitter hesabını kalıcı olarak silme


28 Ocak 2020 Salı 07:00
Twitter hesabını kalıcı olarak silme

Twitter, hem dünya genelinde hem de Türkiye’de en popüler sosyal ağlar arasında yer alıyor. Özellikle haber takibi odağında kullanıldığı görülen Twitter hesapları, belirli nedenler ile kapatılmak istenebiliyor. Peki, Twitter hesabını kalıcı olarak silme nasıl yapılıyor? İşte detaylı anlatım ile Twitter hesap silme işlemi! Twitter hesap kapatma işlemi ile Twitter silme oldukça kolay. Bunun için gerekli olan Twitter hesap silme linki haberin devamında yer alıyor.

Twitter hesabı silinmeden dikkat etmeniz gereken detaylar! – Twitter hesap silme linki

Twitter hesabını kalıcı olarak silme adlı yazımızda anlattıklarımızı doğru şekilde yaptığınız takdirde hesabının tamamen kapanır ve işlem sonunda aynı kullanıcı adı ve şifre ile yeniden oturum açamazsınız. Yani yeniden Twitter hesabı açmanız ve sıfırdan takipçiler kazanmanız, başkalarını takip etmeniz ve yeni bir profil yapılandırmanız gerekir. Bu nedenle hesap silme öncesinde birkaç kere düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Twitter hesap silme işlemini geri alabilmek için, kullanıcılara belirli bir süre tanır.

Twitter hesabını kalıcı olarak silme, Twitter hesap silme

Twitter hesabını silme öncesinde, Twitter arşivinizi indirebilirsiniz!

Twitter silme öncesinde daha önceden yaptığınız paylaşımları vs. diğer verileri indirmek isteyebilirsiniz. Twitter‘da kullanıcılara verilerini kaydetme olanağı sunuyor.

Twitter hesabını kalıcı olarak silme, Twitter hesap silme

Twitter verilerinizi indirmek için Twitter > Ayarlar > Twitter Verilerin > Twitter Arşivin yolunu izleyerek, “Twitter Verilerini İndir” bölümünden ile arşiv oluşturulmasını talep edebilirsiniz. Bu alan son derece özel bilgileri içerdiği için, Twitter bir kez daha size şifre soracaktır. Arşiv hazır olduğunda kullanıcının email adresine, bilgilendirme mail’i gelecektir.

Twitter hesabını kalıcı olarak silme – Twitter hesap silme işlemi

Twitter hesabını silmek, esasında diğer pek çok sosyal ağdan daha kolaydır. Twitter hesabını silmek için ilk olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Twitter hesap silme linki: https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Twitter hesabını kalıcı olarak silme, Twitter hesap silme

Açılan sayfada hesabı devre dışı bırakma bölümünü görebilirsiniz. Açıılan sayfadaki “@Devre dışı bırak butonuna tıkladığınızda hesabınız silinir.

30 gün içinde, Twitter hesap kapatma işlemini geri alabilirsiniz!

Yaptığınız işlem sonrasında hesabınızdaki veriler 30 gün boyunca Twitter tarafından saklanır. Eğer 30 gün geçmeden aynı kullanıcı adı ve şifre ile oturum açarsanız hesabınız yeniden aktif olur. Tekrar hesap kapatmak isterseniz, yukarıdaki hesap silme işlemini tekrarlamanız ve yeniden 30 gün beklemeniz gerekir.

Twitter kullanıcı adınızı kaybetmek istemiyor musunuz?

Eğer sileceğiniz hesabın kullanıcı adını gelecekte yeni bir hesap açtığınızda kullanmayı düşünüyorsanız, hesabınızı silmeden önce kullanıcı adınızı değiştirmeniz gerekir. Aksi takdirde aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap oluşturmanız mümkün olmaz.

Twitter hesabınız silindikten sonra 1 ay süre ile bu karardan vazgeçebilirsiniz

Devre dışı bırakma ve 30 gün ardından Twitter hesabının kalıcı olarak silinmesi sonrası, Twitter‘daki verileriniz bir süre daha, başka kullanıcılara görünebilir. Ancak o verilere tıklansa dahi artık hesabınıza ulaşmak mümkün değildir.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

126 yorum - “Twitter hesabını kalıcı olarak silme”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Askıya alınmış hesabım nasıl kurtarabilirim

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tvteer hesabını sil

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tivitir hesabımı kapatmak istiyom

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tvitter hesabımı silmek istiyorum

 5. Anonim dedi ki:

  Hesabi silmek istiyorum

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Hesabımı silmek istiyurum

 6. Anonim dedi ki:

  askıya alınmış hesap silinmiyor

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tivitir hesabımı kapatmak istiyorum

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tivitir hesabımı kapatmak istiyorum

" Twitter hesabını kalıcı olarak silme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter hesabını kalıcı olarak silme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter hesabını kalıcı olarak silme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "