Okunma

Twitter Hesabınızı Kaptırmayın


25 Şubat 2010 Perşembe 20:20
Twitter Hesabınızı Kaptırmayın

İngiliz güvenlik şirketi Sophos tarafından gelen bir habere göre bu sıralar Twitter kullanıcıları arasında hırsızlık olayları ciddi ölçüde artmış durumda. Bunun sebebi ise ortada dolaşan bir e-posta. Bu e-postayı okuyup cevap vermek isteyen kullanıcılar otomatik olarak Twitter ana sayfasına yönlendiriliyor. Ancak gidilen bu bağlantı sahte bir internet sitesine ait.

Gerçek Twitter’a bağlandığı zanneden kullanıcılar ise kullanıcı adlarını ve parolalarını sisteme giriyor. Bu andan itibaren tüm bilgileriniz maalesef çalınmış oluyor. “This you????” olarak başlığı atılan bu e-postayı gördüğünüz anda okumadan silmeniz yönünde ciddi uyarılar bulunuyor.

:: Bu tarz bir durum ile karşı karşıya kaldınız mı?
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter Hesabınızı Kaptırmayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Hesabınızı Kaptırmayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Hesabınızı Kaptırmayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "