Okunma

Twitter Güvenliğini Arttırmanın 5 Yolu


12 Kasım 2015 Perşembe 12:45
Twitter Güvenliğini Arttırmanın 5 Yolu

Sosyal medya, gelişimine devam ederken pek çok sosyal ağda güvenlik konusu tartışılmaya devam ediyor. Twitter ise ülkemizde hem siyasi konuların çok konuşulduğu, hem de hashtagler ile eylemlerin yapıldığı bir sosyal ağ olduğu için, güvenlik pek çok Twitter kullanıcısı için son derece önemli.

Twitter hesap güvenliğini arttırma

Peki, Twitter güvenliğini arttırmak için neler yapabiliriz diye düşünüyorsanız, sizleri içeriğimizin devamını okumaya davet ediyoruz. İşte Twitter hesap güvenliğinizi arttırmanın 5 yolu.

15-11/12/02.png

Twitter güvenliği için şifre önemli

Güvenlik haberlerimizde sık sık paylaştığımız gibi bu devirde bile halen 1234…, abcd… gibi şifreler kullanılıyor. Güvenliğin fazla olması içinse, şifrenizi bilinen bilgilerinizi içermeyecek şekilde, harf, rakam ve simgeleri birlikte kullanarak tercih etmenizi öneririz.

15-11/12/01-twitter-sifre-1447332458.jpg

Twitter güvenliği için giriş doğrulamasını açın

Twitter hesap güvenliğinizi arttırmak için Twitter>Ayarlar>Güvenlik ve Gizlilik>Güvenlik>Giriş Doğrulaması yolunu izleyerek Twitter giriş doğrulamasını açabilirsiniz. Bu şekilde giriş yaparken telefon ve şifrenin zorunlu olarak girilmesini sağlayabilirsiniz.

Twitter güvenliği için ayarlarınızı kontrol edin

Twitter güvenliğini arttırmak için hesap ayarlarınızı kontrol ederek paylaşılan bilgilerinizi, fotoğraflara etiketleme, tweetlerin görüntülenmesi gibi çok sayıda ayarı düzenleyebilirsiniz.

Twitter güvenliği için üçüncü parti uygulamalara dikkat!

Twitter güvenliğini arttırma için üçüncü parti uygulamalara Twitter>Ayarlar>Uygulamalar yolunu izleyerek ulaşabilirsiniz. Üçüncü parti uygulamalardan kullanmadıklarınızın ya da güvenmediklerinizi bağlantısını kesebilirsiniz.

15-11/12/03.jpg

Twitter güvenliği için rahatsız edenleri engelle ya da bildir

Twitter‘da farklı bir güvenlik özelliği ise hepimizin bildiği ama pek kullanmadığı engelleme, sessize alma ve bildirmedir. Bu özellikler ile sizleri rahatsız eden hesaplardan kurtulabilir, ayrıca spam paylaşım yapan hesapları bildirebilirsiniz.

:: Twitter hesap güvenliğinizi arttırmak için önerilerimizi uyguluyor musunuz?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitter Güvenliğini Arttırmanın 5 Yolu”

  1. Kader incisi dedi ki:

    Hesabı sil

  2. SDN Okuru dedi ki:

    vaay beee nelere evriliyoruz.

" Twitter Güvenliğini Arttırmanın 5 Yolu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Güvenliğini Arttırmanın 5 Yolu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Güvenliğini Arttırmanın 5 Yolu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "