Okunma

Twitter hesap onaylama işlemi durduruldu


13 Kasım 2017 Pazartesi 19:00
Twitter hesap onaylama işlemi durduruldu

Sosyal ağlarda hesap doğrulatma ve mavi tik almak, herkesin istediği ve heyecan duyduğu bir konu. Bu mavi rozetlerin en önemlilerinden biri ise Twitter’da. Twitter’ın yaptığı son duyuru ise hayali mavi tik olanları biraz üzecek türden çünkü Twitter hesap onaylama işlemi geçici bir süre için durduruldu.

Twitter hesap onaylama

Twitter hesap onaylama işlemi neden durdu?

Hesap onaylatma, bir kullanıcı adının o kişiye ait olduğunu ve sahte olmadığını kanıtlayan bir işlem. Hesap adınında mavi tik olması ise çoğu zaman kişilerin hoşuna giden bir detay. Twitter, Instagram ve Facebook gibi ağlarda olan bu işlem için kişisel hesaplarınızı doğrulayabilmeniz gerekiyor.

Artan hesap doğrulatma talepleri ise Twitter’ı biraz sıkıntıya soktu zira Twitter hesap onaylatma işlemlerini bir süre için durdurduğunu açıkladı. Bu hamlenin sebebi ise onaylama sistemindeki bir aksaklık ve arıza olarak belirtiliyor. Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, uzun yıllardı hesap onaylama sistemini kullandıklarını ancak bir süredir bazı şeylerin yanlış gittiğini belirtirken bu hataların düzeltilmesi ve eksiklerin gözden geçirilmesi gerektiğin vurguladı.

Facebook Like butonu kalkıyor!

 
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter hesap onaylama işlemi durduruldu”

  1. Mavi Tikli Kertenkele dedi ki:

    evet önüne gelen bir miktar para verip mavi tik alıyordu ve ben bu mavi tikli kertenkeleleri engellemekten yorulmuştum. iyi oldu bu karar, umarım düzeltirler.

" Twitter hesap onaylama işlemi durduruldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter hesap onaylama işlemi durduruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter hesap onaylama işlemi durduruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "