Okunma

Twitter için kritik güncelleme!


01 Mart 2017 Çarşamba 19:36
Twitter için kritik güncelleme!

Tartışmasız en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, bugün gelen yeni bir kritik güncelleme ile artık çok daha güvenli bir yapıya bürünüyor.

Twitter için kritik güncelleme!

Gerek Twitter gerekse diğer sosyal medya platformlarının başlıca sorunlarından biri kuşkusuz (hakaret, küfür ve hatta sözlü tacize varan) “Nefret Söylemleri”.

17-03/01/twitter-icin-kritik-guncelleme-4.jpg

Nefret söylemlerine karşı, özellikle yol açtığı hukuki ve psikolojik sorunlardan dolayı, sosyal medya platformları tarafından yıllar boyunca çeşitli önlemler alınmış olsa da, maalesef bu içerikler halen tam olarak engellenebilmiş değil.

17-03/01/twitter-icin-kritik-guncelleme-5.jpg

Ancak Twitter bugün yeni bir güncelleme ile nefret söylemlerine karşı olan savaşı farklı bir boyuta taşıyor. Bu yeni güncelleme sayesinde artık Twitter kullanıcıları nefret söylemlerinden sonuna kadar korunabiliyor.

17-03/01/twitter-icin-kritik-guncelleme-2.jpg17-03/01/twitter-icin-kritik-guncelleme-3.jpg

Eğer bir kullanıcı başka bir kullanıcı tarafından defalarca taciz ediliyor ise, bu yeni güncelleme ile gelen bir algoritma, taciz eden kullanıcıyı otomatik olarak engelleyecek. Ayrıca güncelleme ile gelen bir başka yenilik ise “Bildirim Filtreleme ” özelliği.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar artık doğrulanmamış hesaplardan gelen bildirimler üzerinde daha çok kontrol sahibi olabilecek. Son olarak, bu güncelleme ile gelen yeni “Sessize Alma” özelliği sayesinde de, kullanıcılar isterlerse belirli anahtar kelimeleri içeren bildirimleri almayabilecek.

:: Siz bu yeni güncelleme hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Twitter için kritik güncelleme!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Twitter tam bir şerefsiz..kafasına göre askıya alıyor sebep bildirme yok biley yok pislikler

  2. SDN Okuru dedi ki:

    nerde hani lan güncelleme falan yok

  3. SDN Okuru dedi ki:

    IRKÇILIK VE DİNCİLİK HASTALIKTIR .

" Twitter için kritik güncelleme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter için kritik güncelleme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter için kritik güncelleme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "