Okunma

Twitter Kullanmayan Şirket Kalmayacak


03 Nisan 2009 Cuma 10:40
Twitter Kullanmayan Şirket Kalmayacak

İngiltere’de O2 tarafından yapılan bir araştırma Twitter kullanan şirketlerin sayısının hızla yükseldiğini ortaya çıkardı. Sitemizi takip edenler ülkemizde de benzer bir durumun yaşandığını, özellikle THY ile Pegasus arasındaki sanal rekabeti aktardığımızı hatırlayacaktır.


Türkiye’deki firmalar da Twitter’ı aktif şekilde kullanmaya başladı.

O2’nin araştırmasına göre ise her gün Twitter’da hesap açıp müşterilerinin kendilerini takip etmesini isteyen firma sayısı 6 bini buluyor. 500 KOBİ’nin baz alındığı araştırmaya göre her 10 firmadan yaklaşık 2’si Twitter’ı aktif şekilde kullanıyor. Hazırlanan rapora göre toplam 700 bin firma kendini tanıtma araçlarından biri olarak Twitter’ı kullanıyor. Durum öyle bir hal almış ki, bazı basılı ve online yayınlar, şirketlere Twitter’a başlanıç kılavuzu başlıklı özel dosyalar hazırlıyor.

:: Twitter Türkiye’de ne zaman patlar?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter Kullanmayan Şirket Kalmayacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    parpam olsa hisselerinia alrdim

" Twitter Kullanmayan Şirket Kalmayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Kullanmayan Şirket Kalmayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Kullanmayan Şirket Kalmayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "