Twitter’dan iPhone’a büyük YouTube kolaylığı


18 Mart 2021 Perşembe 22:17
ABONE OL
Twitter’dan iPhone’a büyük YouTube kolaylığı

Twitter, yeni YouTube özelliği ile iPhone kullanıcılarına video izleme kolaylığı sağlayacak. Bugünden itibaren test edilmeye başlayan özellik sayesinde Twitter zaman akışında YouTube videoları izlenebilecek. Twitter, daha önceden de yüksek kalitedeki fotoğraflar ve 4K videolar için zaman akışında değişiklik yaptı.

Yeni özellik kullanıcıların hoşuna gidecek. Çünkü paylaşılan bir videoyu izlemek için Twitter’dan çıkmaya gerek kalmayacak. Aynı özellik daha önceden WhatsApp’a da gelmişti. Kullanıcılar kendisine gönderilen YouTube videolarını sohbet içinde imkanına sahip olmuştu.

Twitter, YouTube özelliği ile video izlemede kolaylık

Twitter, kullanıcıların zaman akışında geçirdiği süreye önem veriyor. Bu nedenle kullanıcıların zaman akışından ayrılmadan paylaşılan içerikleri görmesini amaçlıyor. Paylaşılan içerikler arasında da en çok YouTube yer alıyor. Bu nedenle Twitter, YouTube videolarının yerleştirilmesi için özel bir çalışma yaptı.

‘Twitter Support’ hesabı, geliştirilen yeni YouTube özelliği için bir GIF yayınladı. Yayınlanan GIF, özelliğin nasıl çalıştığını gösterdi. Ayrıca paylaşılan videoların altında YouTube isminin yer aldığı görüldü. Böylelikle kullanıcıların videoları ayırt edebilmesi amaçlandı.

Yeni özellik için paylaşılan duyuru kısa süre içinde büyük beğeni aldı. Özelliğin Android modellerine ne zaman geleceğine bir açıklama ise yapılmadı. Bazı kaynaklar özelliğin web arayüzünde de kullanıcıların karşısına çıktığını yazdı.

Özelliğin paylaşıldığı önceki Tweet ise geçtiğimiz günlerde gelen özelliğe ait. Bu özellikle kullanıcıların paylaştığı yüksek kaliteli fotoğraflar, aynı kalitede diğer kullanıcılara ulaştı. Ayrıca 4K gibi büyük boyutlu ve yüksek kaliteli videoların paylaşılması da Twitter’da mümkün hale geldi. Test aşamasında olan bu özellik için ‘Twitter veri kullanımı’ ayarı işaret edildi. Bu bölümdeki ayarlamalarla yüksek boyutlu içeriklere izin vermek gerektiği duyuruldu.

Twitter günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Uygulama geçmiş yıllarda kullanıcı sayısında düşüş yaşasa da son zamanlarda durumu pozitife çevirdi. İyi gidişi devam ettirmek isteyen firma, yeni özellikleri kullanıma almaya başladı.

Gelişmelere rağmen Twitter bazı ülkelerde sorun da yaşıyor. Bunun son örneği de Rusya’dan geldi. Rusya, Twitter’daki bazı paylaşımların yasadışı olması nedeniyle kaldırılmasını istedi. Fakat Twitter, Rusya’nın talebini kabul etmedi. Rusya da Twitter’ı tamamen engelleyecebileceğine dair ültimatom verdi.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

 ❤️

" Twitter’dan iPhone’a büyük YouTube kolaylığı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’dan iPhone’a büyük YouTube kolaylığı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’dan iPhone’a büyük YouTube kolaylığı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!