Okunma

Twitter kritik olayları canlı yayınlar ile destekleyecek!


16 Şubat 2018 Cuma 08:00
Twitter kritik olayları canlı yayınlar ile destekleyecek!

Twitter’ın ülke ve dünya genelinde yaşanan büyük bir olay sonrasında insanların olayı kavrayabilmek için göz attığı ilk platform haline geldiği tartışılmaz bir gerçek. Zira, binlerce ve hatta milyonlarca insan tarafından bir olay veya konu hakkında yapılan paylaşımlar kolayca görüntülenebiliyor.

Bu bilgi akışının getirdiği en büyük problem ise, kötü niyetli kişilerin servis ettiği gerçeklikten uzak paylaşımlar. Son dönemde bu sorunları çözmeye odaklanan Twitter, kritik haberler için kullanıcıları canlı yayınlar ile buluşturmayı planlıyor.

Twitter kritik haberleri canlı yayınlar ile destekleyecek!

İnsanları sarsan bir olay hakkında yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek isteyen Twitter’ın, büyük çaplı olaylarda zaman çizelgesinde yapılan paylaşımlara ek olarak yerel TV haberlerini yayınlamaya başlayacağı doğrulandı.

Twitter canlı yayınlar

Twitter’ın bu konuda yerel haber platformları ile bir ortaklığa gittiği BuzzFeed News tarafından onaylandı. Twitter’ın video  sorumlusu Kayvon Beykpour, BuzzFeed News’e yaptığı açıklamada, ” İnsanları bilgilendirmek ve konu ile alakalı bilgiler sunabilmek için yeni yöntemler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bu yeniliğin aktif edildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Zira, ABD’nin Florida eyaletindeki bir lisede 17 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırıyı takip eden kullanıcılara, zaman çizelgesinin yanında saatler boyunca haber kanallarının canlı yayınları sunuldu.

::  Twitter’ın kritik olayları canlı yayınlar ile destekleyecek olması hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter kritik olayları canlı yayınlar ile destekleyecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter kritik olayları canlı yayınlar ile destekleyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter kritik olayları canlı yayınlar ile destekleyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "