Twitter kullanıcı verilerini paylaşacak!


09 Nisan 2020 Perşembe 09:40
Twitter kullanıcı verilerini paylaşacak!

Twitter, kullanıcılarından daha fazla veri toplayacağını ve bu verileri reklamverenlerle paylaşacağını duyurdu. Şirket, mobil uygulamasından kullanıcıların Twitter’ın iş ortaklarına hangi kişisel bilgilerin gönderildiğini kontrol etmesine olanak sağlayan seçeneği kaldırdı.

Verileri paylaşma seçeneği daha önce isteğe bağlıydı

Twitter’ın veri paylaşım ayarları, iş ortaklarıyla ek bilgi paylaşmasına olanak sağlayacak şekilde güncellendi. Bu bilgiler, Twitter’daki mobil uygulama reklamlarının ne kadar etkili olacağını ölçmeye yardımcı olacak. Sürecin, şeffaflık çalışmalarının bir parçası olarak uygulandığı söyleniyor. Daha önce, verilerin Twitter’ın iş ortaklarıyla paylaşma seçeneği Twitter’ın gizlilik ayarlarından kapatılabiliyordu. Ancak şimdi bu durum değişti varsayılan seçenek haline geldi dolayısıyla devre dışı bırakmanın bir yolu kalmadı.

AB, EFTA ülkeleri ve İngiltere’ye bu değişiklik uygulanmayacak

Yürütülen değişiklikler, Twitter kullanan herkes için geçerli olacak. Ancak AB, EFTA ülkeleri ve İngiltere istisna. Twitter’ın paylaştığı bilgiler ise, belirli bir tarayıcıda veya bir cihazda görünen reklamları, etkileşimde bulunan veya izlenen reklamları içeriyor. Ancak kullanıcının adı, e-posta’sı, telefon numarası veya Twitter kullanıcı adı paylaşılmıyor.

Twitter konuyla ilgili olarak kullanıcıları bilgilendirmeye başladı. Kullanıcılar Twitter Ana Sayfa’sına girdiklerinde, Twitter’ın iş ortakları üzerindeki kullanıcı denetiminin değiştiğini görecekler. Bununla birlikte konuyu spesifik olarak açıklayan sosyal medya devi, mobil uygulama reklam ölçümlerini denetleme özelliğini kaldırdığını bildiriyor. Kullanıcının, Twitter’ın diğer site ve uygulamalardaki pazarlama faaliyetlerini iyileştirmek üzere herkese açık olmayan bazı verilerin denetleyebileceği de eklenenler arasında. Twitter son olarak, uygulamanın ücretsiz olarak devam edebilmesini sağlayan bu değişiklerin ayarlarda görülebileceğini vurguluyor.

Twitter’ın, kişisel verilerinizi, reklamverenlerle nasıl paylaştığı hakkında olan daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitter kullanıcı verilerini paylaşacak!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bedava promosyonla ördekleri topladılar, şimdi de topladıkları ördekleri satıp mezbahaya gönderiyorlar.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  yine satıldık yine satıldık 🙂

" Twitter kullanıcı verilerini paylaşacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter kullanıcı verilerini paylaşacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter kullanıcı verilerini paylaşacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı! Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı!
 2. 2 Huawei Watch GT 2 Pro inceleme! Huawei Watch GT 2 Pro inceleme!
 3. 3 Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme! Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme!
 4. 4 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
 5. 5 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
 6. 6 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 7. 7 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 8. 8 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 9. 9 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 10. 10 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!