Twitter gece nöbetine başlıyor!


2017-08-09 07:00:00
Twitter gece nöbetine başlıyor!

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Android mobil uygulaması için Gece Modu sunan Twitter, şimdi de bu işlevini masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara getirmek niyetinde. Hali hazırda benzer işlevi sunan bir üçüncü parti Chrome eklentisi bulunsa da şirket bunu kendisi sunmak istiyor gibi gözüküyor.

Twitter için Gece Modu çok yakında!

9to5Google’ın haberine göre, Twitter tarafından testlerine resmen başlanan Gece Modu ile platformun işlevlerinde hiçbir değişiklik olmazken, sadece gecenin bir vakti tweet atarken site gözleri daha az yoracak bir hal alıyor. En önemlisi ise beyazların yerini koyu gri renginin alıyor olması.

17-08/09/twitter-gece-modu-islevi-sdn-02.png

Şimdilik sınırlı sayıdaki kullanıcı ile test edilen Gece Modu işlevini aktif etmek için profil fotoğrafına tıklamak ve açılan listeden Gece Modu sekmesini seçmek yeterli oluyor. Yani belki siz de bir seçilmiş kullanıcı olabilirsiniz. İşlevin herkes için ne zaman sunulacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmazken tahminimiz Twitter’ın artık kullanıcıları çok da bekletmeyeceği yönünde.

:: Twitter’ın masaüstü için Gece Modu işlevini getirmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?


  • yazarİlker Şekercioğlu

    Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
    Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

    “Twitter gece nöbetine başlıyor!” üzerine 6 yorum

    1. SDN Okuru dedi ki:

      "Kullanıcılarının göz sağlığının bozulmamasına önem veren Twitter" mı ?? Onlar sadece kâr etmeye önem verir. Neredeyse Twitter Göz Sağlığı Merkezi diyeceksiniz 🙂

    2. SDN Okuru dedi ki:

      Keşke sizde yapsanız.. özellikle app için. Yoksa var da ben mi bilmiyorum!?!?

    3. SDN Okuru dedi ki:

      Gece goz sagligi haberiyle game of thrones gece nobeti cagrisimi yapilmaya calisilmis ama : ne alaka be kardesim :)))

    4. SDN Okuru dedi ki:

      Ilk yoruma yarildim ahahahahhahahahahahah

    5. SDN Okuru dedi ki:

      Başlık ve içerik saçmalamasında iyice doruk yaptınız. Bu nasıl bir başlık nasıl bir içerik? Eğer bir editör varsa ne işe yarıyor? Abuk subuk içerik-başlık ikililerinden kurtulun artık.

    6. SDN Okuru dedi ki:

      Haberi yapan elemanın göz sağlığı çoktan tehlikeye girmiş bile. Resime bak habere bak

    Yorum yazın