Okunma

Twitter Posterous’u Satın Aldı


17 Mart 2012 Cumartesi 01:40
Twitter Posterous’u Satın Aldı

İnternet kullanıcılarının Facebook’tan sonra en çok ziyaret ettiği sosyal ağ ünvanına sahip Twitter şu sıralar kritik adımlar atıyor. Kategorisinin kuşkusuz lider ismi olan mikro blog, uzun süren sessizliğin ardından yeni bir hamle ile karşımıza çıktı.

Yapılan açıklamaya göre, şirket yetkilileri ücretsiz blog hizmeti veren -2008 yılında kurulmuş- Posterous‘u Twitter bünyesine kattı. Fakat burada Twitter’ın amacı hayli farklı. Zira siteyi değil, onun çalışanlarını ve teknolojisini elde etmek isteyen firma bunu Posterous’u satın almakta buldu.

Ancak kulislerde dolaşan kimi dedikodular ise Twitter’ın tek amacının bu olmadığı, ileriki dönemlerde açacağı yeni servislere zemin hazırlamaya başladığı yönünde.

Bakalım -her ne kadar Tumblr’a rakip olarak gösterilse de- beklediği ilgiyi bir türlü üzerine çekemeyen Posterous’un geleceği nasıl olacak.

:: Blog servislerinden hangisini tercih ediyorsunuz?
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter Posterous’u Satın Aldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İlk defa duydum ben siteyi ama twıter fazla assagı ınmesın kalite düzeyi yüksek suanda

" Twitter Posterous’u Satın Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Posterous’u Satın Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Posterous’u Satın Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "