Twitter’dan seçim öncesi önlem paketi!


02 Ekim 2018 Salı 21:00
Twitter’dan seçim öncesi önlem paketi!

Amerika’da yapılacak seçimler öncesinde “politik yönlendirmelerin” önüne geçmek isteyen Twitter bir dizi önlemi hayata geçirdi. Twitter sahte hesaplar konusunda kural değişikliklerine gitmekle kalmayıp sahte hesapların tespit edilmesi ve daha caydırıcı çözümler için de düğmeye bastı.

Facebook’un geçen sene başını ağrıtan kullanıcı verilerinin üçüncü parti şirketlerle paylaşılma durumunu Twitter da yaşamak istemiyor. Seçimlere müdahale tartışmalarının hâlâ sürdüğü, Mark Zuckerberg’in senatoya ifade vermek zorunda kaldığı olaydan sonra Twitter kullanım şartlarında bazı değişikliklere gitmeye karar verdi.

Twitter sahte hesaplar için önlem alacak

Ekim ayında ABD’de yapılacak olan ara seçimlerde zan altında kalmak istemeyen Twitter ” Kullanıcılar arasında sağlıklı iletişimin sağlanması ve seçimlerin bütünlüğünü koruma amacıyla bazı adımlar atmaya karar verdik. Bu kararları özellikle üç önemli noktada gerçekleştireceğiz. Bu amaçla Twitter kullanım kurallarını güncelledik, önlem ve yaptırım konularında değişikliğe gittik. Ayrıca ürün geliştirme çalışmalarına ağırlık verdik.” şeklinde açıklamada bulundu.

Twitter sahte hesaplar

Twitter’ın kullanıcı sözleşmesi incelendiğinde yapılan değişikliklerden önemli bir tanesi göze çarptı. Eğer herhangi bir hesabın Twitter kurallarını ihlal ettiği saptanırsa bu hesapla bağlantılı olduğu belirlenen diğer hesaplar da yaptırıma uğrayabilecek.

Seçim döneminde olumsuzlukların önüne geçmek için siyasi partilerle ve seçim kurullarıyla ortak bir çalışma yürüteceğini açıklayan şirket “Seçimler ve siyasi meselelerle ilgili medyayı yanıltıcı veya yanlış parti bağlantılı bilgiler içeren tweet’lere müdahalede bulunulacak. Bu problemle daha iyi başa çıkmak için RNC, DNC ve eyalet seçim kurumlarıyla yakın işbirliği yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

Geçen ay haftalık ortalama 9.4 milyon kullanıcıyla ilgili şikayet kaydı alan Twitter, seçimler öncesinde problem yaşamamak için elindeki kartları doğru oynamaya çalışıyor.

 
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
deadlift-cat
deadlift-cat
2 yıl önce

yine trup seçilirse %1100 hile demektir isyanlara hazır olun…

" Twitter’dan seçim öncesi önlem paketi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’dan seçim öncesi önlem paketi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’dan seçim öncesi önlem paketi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)