Okunma

Twitter, sahte hesaplara çaresiz!


03 Eylül 2017 Pazar 20:00
Twitter, sahte hesaplara çaresiz!

Popüler sosyal ağ Twitter, ülkemizde de oldukça yoğun bir şekilde kullanılan bir sosyal ağ. Fakat özellikle son dönemlerde artan sahte hesap aktiviteleri her kullanıcının dikkatini çektiği kadar Twitter yöneticilerinin de dikkatini çekmişe benziyor.

Twitter şu anda sahip olduğu otomatik sistemle birlikte eğer sahte kullanıcı tespit edilirse tweeti ilk atan hesabı donduruyor dolayısıyla sahte aktiviteden de kurtulmuş oluyor. Fakat bu sistem teoride mantıklı çalışıyor olsa da pratikte pek işe yarıyor gibi gözükmüyor.

17-09/03/twitter.jpg

Twitter çözüm arayışında!

Özellikle sahte hesaplara değil de sahte hesapları kullananlara uygulanan bu yaptırım, işlevini büyük ölçüde yitirmiş durumda. Twitter tarafından yapılan açıklamada bu konunun şirketin ana gündem maddelerinden birisi olduğunu ve kesin çözüm arayışınının sürdüğü belirtildi.

Umarız Twitter kısa süre içerisinde bu can sıkıcı duruma kalıcı ve etkili bir çözüm getirerek Twitter‘ı eski ortamına kavuşturabilir.

:: Twitter’daki sahte hesaplardan şikayetçi misiniz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Twitter, sahte hesaplara çaresiz!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  S3 mini daha çaresiz

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter sosyal medya işini yapamıyor artık

 3. SDN Okuru dedi ki:

  mallar gerçek hesabı sahte diye dondurdu…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  twitter bırak bu iş***** kere telefon onayı getir bakalım vkontakte ***** hesap açılabiliniyor mu kolay ***** de örnek verilebilinir artık.kullanıcı sayısını istatiki olarak yüksek göstermek için sahte hesaplara bile bile göz ***** hergün kullandığım twittere ayda bir kere zor ***** sapan ***** edilecek kaliteli hesap bile ***** tarifi hesabında bile siyaset dönü***** böyle siteyi.

" Twitter, sahte hesaplara çaresiz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, sahte hesaplara çaresiz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, sahte hesaplara çaresiz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "