Twitter, Trump’ın tweet’lerini öldürdü


09 Nisan 2021 Cuma 10:19
ABONE OL
Twitter, Trump’ın tweet’lerini öldürdü

Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi (NARA) resmi bir çevrimiçi arşiv oluşturmak için çalışıyor. Eski başkan Donald Trump tarafından paylaşılan tweet’ler de bu doğrultuda saklanıyor. Fakat Twitter platformu söz konusu geçmiş paylaşımların sosyal medya platformunda yayınlanmasına izin vermeyeceğini açıkladı.

NARA, üst düzey hükümet yetkililerinin tweetleri de dahil olmak üzere tarihsel olarak önemli federal kayıtları korumaktan sorumlu bir kurumdur.

Twitter, Trump’ın tweetlerini diriltemeyeceğini duyurdu

NARA’nın @realDonaldTrump hesabını nasıl yeniden etkinleştirmek istediği henüz belli değil. Kurum aynı kullanıcı adını doğrudan kontrollü olarak yeniden mi açmak istiyor, yoksa hesabın bir kopyasını mı oluşturmayı amaçlıyor, henüz bilinmemekte. Ancak her ne olursa olsun Twitter, Trump’ın tweet’lerini herhangi bir şekilde platformunda bulundurmama konusunda kararlı bir duruş sergiliyor.

Twitter platformu yalnızca şirket kurallarını ihlal etmeyen yönetim hesaplarının arşivlenmesine izin vereceğini açıkladı. Eski başkan Donald Trump’ın tweet’leri ise bu doğrultuda yüksek ihtimalle hiçbir zaman geri dönmeyecek.

Twitter, 6 Ocak’ta ABD Kongre Binası‘na yapılan saldırının ardından Donald Trump’ı platformdan kalıcı olarak yasakladı. Twitter, Trump’ın hesabını şiddeti teşvik ettiği veya yücelttiği gerekçesiyle yasaklamıştı.

trump

Twitter, Trump’ın tweet’lerinin arşivlenmesine izin vermeyeceği açıkladı

Donald Trump’ın tweet’leri tek bir dosya halinde yayımlanacak

NARA kendi kontrolü altında olan Trump Başkanlık Kütüphanesi‘nin web sitesinde Trump’ın tweet’lerinin bir arşivini yayınlayacağını açıkladı. NARA, arşivde Trump’ın attığı tüm tweet’lerinin olacağını duyurdu. NARA’nın sözcüsü James Pritchett, dışa aktarılan içeriği, indirilebilir hale getirmek için çalıştıklarını açıkladı. Kurum, tweet’leri çevrimiçi olarak tek tek kullanıma sunmak yerine, yalnızca tek bir dosya halinde sunacağını belirtti.

Yakın zamanda Donald Trump’a bir darbe de Facebook’dan gelmişti. Gelini Lara Trump, eski ABD Başkanı Donald Trump’la yaptığı röportajı Facebook’ta paylaşmıştı. Facebook ise Trump’ın sesini yayımlamama karar aldığını duyurarak paylaşımı platformundan kaldırdı. Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın paylaşım yapmasını engelleyen sosyal medya platformları Twitter, YouTube, Snapchat, Facebook, Instagram ve Twitch oldu. Trump ise kendi platformuyla sosyal medyaya geri dönüş yapmayı planladığını açıkladı.

Peki siz Donald Trump’ın sosyal medyada paylaşım yapmasının engellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz fikirlerinizi bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 gün önce

İşlerine nasıl geliyorsa .

" Twitter, Trump’ın tweet’lerini öldürdü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, Trump’ın tweet’lerini öldürdü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, Trump’ın tweet’lerini öldürdü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!