Twitter markalar için video site kartını tanıttı


17 Ekim 2017 Salı 22:19
Twitter markalar için video site kartını tanıttı

Twitter’dan markalara video site kartı yeniliği! Markaların Twitter hesaplarında artık video odaklı içerikler ön plana çıkartılabilecek!

Twitter video site kartı tanıtıldı

Günümüzde insanlar genellikle video içerikleri tercih etmeye başladı. Videonun gücü özellikle sosyal medyada her geçen gün artıyor. Sosyal medyada artık video, canlı yayınlara dönüşmüşken, markalar ve platformlar da bu trendi yakalamak istiyor. Bu noktada Twitter tarafından da Twitter video site kartı hamlesi belirdi.

Periscope ile mobil canlı yayın konusunda eskiden önemli bir yer kazanan firma, Google’ın YouTube ve Facebook ile bünyesindeki Instagram platformlarına canlı yayındaki popüleriteyi iade etmişti. Rakibi Facebook’un uzun yıllardır markalara yönelik stratejilerine Twitter’dan da cevaplar geliyor.

Özellikle video içeriklerin, normal içeriklere göre ön plana çıkarılmayan Twitter, markalar için video site kartını tanıttı.

Yeni format, Twitter’a göre markalara videonun gücünü kullanarak, hedef kitlelerinde merak uyandırmayı ve böylece onları kendi web sitelerine çekmesine imkan tanıyor.

Sadece video odaklı olmayan marka hesapları için, video içerikleriyle beraber etkileşimin bitmediği sayfaların yaratılma imkanının olduğu da vurgulanıyor.

Ne fark ediyor?

Eskiden bir video içerik, normal içerikler gibi görüntüleniyor, videoyu izlerken de hem izlediğiniz sırada boş kalan kısımlarda ve sonrasında başka bir içerik, aktif olarak gösterilmiyordu. Yeni sistemle beraber içeriklerin altına ek bilgiler ya da site ekleyebiliyorsunuz. Yani videoyu izleyen bir kişiye, ilgisini çekebilecek bir şey daha gösterip, oradan da Web sitesine link alabiliyorsunuz.

Instagram’ın hikayeler özelliğinde kattığı yukarı kaydırarak Web sitesine gitmenin bir başka uyarlaması olarak düşünebiliriz.

Twitter’a göre sayfalara olan ilgi daha da çok artacak

Twitter’ın paylaşımına göre; mobilde video, ekranın üst kısmına oynamaya devam eder ve bu esnada web sitesi altta yükleniyor. Bu deneyim birleştirilerek, siteyi daha yüklenirken hızla terk eden kullanıcı sayısının önemli ölçüde azaldığı görüldü. Hatta beta katılımcıları, sektör standartlarının üstüne çıkarak kullanıcıyı muhafaza etme oranlarında ortalama %60’lık bir artış iddia ediliyor.

Twitter video Web sitesi kartı nasıl görünüyor?

Video Web Sitesi Kartı, otomatik oynatma videosu, kişiselleştirilebilir bir başlık ve büyük bir hedef sekmesi ile eşleştirilmiş olan hedef URL’yi içeriyor.

Reklamcılar, optimizasyon amacıyla bu özelliği; video görüntülemeleri, web sitesi tıklamaları veya bilinirlik hedefleri için çalıştırmak arasında seçimi kendileri yapabiliyor. Örneğin bir film stüdyosu yeni bir film piyasaya sürmek istediğinde, ilk hedefi filmin bilinirliğini artırmaksa, Video Web Sitesi Kartı’nı fragman görüntülemeleri için optimize edebilir. Daha sonra kampanya ilerleyip film gösterime girdiğinde ve asıl hedef bilet satışlarını artırmak olduğunda da, bu sefer özelliği, web sitesi tıklamaları için optimize edebilir.

Video Web Kartı artık tüm dünyadaki reklamcılar tarafından kullanılabilir durumda. Bakalım bu yenilikler Twitter kullanım oranlarını daha da artırıp, mevcut gösterimleri rakiplerine göre ne kadar artıracak hep beraber göreceğiz.
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter markalar için video site kartını tanıttı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  twetterda ne video nede gif çalışmıyor bu neden acaba?

" Twitter markalar için video site kartını tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter markalar için video site kartını tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter markalar için video site kartını tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!