Okunma

Twitter’da Yeni Düzenleme


21 Ağustos 2014 Perşembe 12:03
Twitter’da Yeni Düzenleme

Twitter, hayatını kaybeden kişilerle ilgili fotoğrafların aile bireylerinin talebi üzerine kaldıracağını açıkladı. Açıklamaya göre bu temizlik, IŞİD‘in vahşet dolu kafa kesme görüntüleri ve Robin Williams‘ın sahte intihar fotoğrafları ile başlayacak.

Twitter sözcüsü Nu Wexler tarafından yapılan açıklamada, yakınlarını kaybedenlerden birinci derece akraba olanlar ve diğer yetkililer tarafından talep edilmesi durumunda, ölen kişinin fotoğraf ve videoları yayından kaldırılacak. Özellikle bahsi geçen görüntüler yaralanma veya ölüm anına ait ise, bu görüntüler Twitter tarafından sansürlenecek.

Öte yandan, Twitter halkın beklentilerini ve olayın haber değeri taşıyıp taşımamasını da göz önünde bulunduracağını belirtti. Bunun anlamı, yapılan her başvuru kabul görmeyebilir. Geçtiğimiz günlerde Robin Williams’ın kızı Zelda Williams, Twitter üzerinde dolaşan babasıyla ilgili pek çok sahte intihar fotoğrafından rahatsız olarak hesabını kapattığını açıklamıştı.

:: Twitter’ın bu kararını doğru buluyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Twitter’da Yeni Düzenleme”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  21.08.2014 / 20:38
  Sanada çözüm bulmalılar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  aylinleri de unutmadığımızı hatırlatak.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Trollere de çözüm bulsunlar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  test

" Twitter’da Yeni Düzenleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’da Yeni Düzenleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’da Yeni Düzenleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "