Okunma

Twitter’dan 140 Karakter Hamlesi!


17 Mayıs 2016 Salı 11:30
Twitter’dan 140 Karakter Hamlesi!

Twitter uzun bir süredir tartışma konusu olan 140 karakter sınırlamasına ilişkin önemli bir adım gerçekleştirmek üzere.

Bloomberg tarafından yayınlanan rapora göre mikroblog sitesi 140 karakter sınırlamasını devam ettirecek, ancak karakter sayısını dolaylı yollardan artıracak.

Twitter bunu nasıl gerçekleştirecek derseniz; tweet’lere eklenen görsel ve bağlantı linkleri artık karakter sınırının dışında tutulacak. Mevcut durumda tweet’lere eklenen görsel ya da linkler en az 23 karakter tüketiyor.

Twitter 140 karakter sınırını esnetiyor

Güncellemeyle birlikte ise bu durum ortadan kalkacak. Twitter kullanıcıları tweet’lerine link ya da görsel eklese bile düşüncelerini ifade etmek için 140 karakterin tümünden yararlanabilecek.

16-05/17/le-grandi-novita-di-twitter.jpg

140 karakter sınırlaması Twitter’ın bugüne dek uygulamadığı katı kuralların başında geliyor ve şirket cephesinden gelen açıklamalar bu tutumun değişmeyeceğini gösteriyor.

Ancak URL kısaltma gibi hamlelerle daha önce esnetilen karakter sınırı yeni güncellemeyle birlikte kullanıcıları daha da memnun edecek bir düzene oturtulacak. 

Geçtiğimiz yıl doğrudan mesajlaşma sisteminde 140 karakter sınırını ortadan kaldıran Twitter’ın önümüzdeki iki hafta içerisinde tweet karakter sınırını da esnetmesi bekleniyor.

:: Twitter’ın 140 karakter sınırlaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Twitter’dan 140 Karakter Hamlesi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  140 karakter sınırı kalkmasa da olur, ama linklerin kısaltılması gibi, mention attığımız kullanıcı isimleri 140 karaktere dahil edilmesin. O bile fazlasıyla yeterli. O kadar çok karakteri ne yapacağız, hikaye mi yazacağız sanki?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  240 yapsınlar bence…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  140 karakteri dolaylı değil doğrudan esnetmeleri lazım. 500-600 olsun demiyorum da 180 karakter bence çok ideal. 140 bazen yarı yolda bırakabiliyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  etiketler de çıkarılsın

 5. SDN Okuru dedi ki:

  en mantıklısı bu 5 senedir bunu diyorum en sonunda dinlediler beni

 6. SDN Okuru dedi ki:

  140 karakter kalkmaması lazım yoksa twitter'ın bi anlamı olmaz.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  en mantıklısı bu işe yarar.

" Twitter’dan 140 Karakter Hamlesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’dan 140 Karakter Hamlesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’dan 140 Karakter Hamlesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "