Okunma

Twitter’dan kişiselleştirilmiş QR kodlar


18 Kasım 2016 Cuma 07:00
Twitter’dan kişiselleştirilmiş QR kodlar

Eskinin sosyal ağ, şimdinin haber platformu Twitter, kullanıcıların birbirlerinin profillerini hızla bulabilmesi için QR kodlar özelliğini devreye sokuyor. Bundan böyle herkesin kendine özel bir QR kodu olacak.

Twitter kişiselleştirilmiş QR kod özelliğini sunuyor

Twitter tasarım ekibinden Brittany Forks’un attığı tweet ile ortaya çıkan Twitter özelliği sayesinde, kullanıcılar diğer kullanıcıya ait kişiselleştirilmiş QR kodunu iOS veya Android için Twitter uygulamasıyla taratarak profil sayfasına hızla erişebilecekler.

Twitter tarafından sunulan özellik Facebook Messenger, Snapchat gibi sosyal medya platformlarında uzun zamandır kullanılıyor. Yani bu kervana Twitter da katılmayı ihmal etmemiş durumda. Bu arada diğer kullanıcılara @ şeklindeki kullanıcı adınızı vererek de hesabınızı bulmalarını sağlamak tabii ki halen mümkün olacak.

16-11/17/twitterqr02-1479408709.jpg

Twitter kişiselleştirilmiş QR kod özelliği ne zaman sunulacak?

Twitter’ın bu yeni özelliği, Android ve iOS için Twitter uygulaması üzerinden kullanıcılarına kademeli olarak sunmaya başlamış durumda. Henüz uygulamanızda bu özelliği göremiyorsanız merak etmeyin çünkü özellik çok yakında sizin için de sunulacaktır. QR kod özelliği için uygulama üzerinden profilinize girmeli, çark ikonuna tıklamalı ve QR kod seçeneğini seçmelisiniz.

Bakalım satılmak üzere iyi bir teklif beklediği söylenen Twitter’ın bu ufak yeniliği kullanıcılar tarafından ne kadar tercih edilecek?

:: Twitter’da kullanıcı adınızı vermeyi mi yoksa QR kodu mu tercih edersiniz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter’dan kişiselleştirilmiş QR kodlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’dan kişiselleştirilmiş QR kodlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’dan kişiselleştirilmiş QR kodlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "