Okunma

Twitter’dan kullanıcılarına sert uyarı


23 Kasım 2016 Çarşamba 05:05
Twitter’dan kullanıcılarına sert uyarı

Twitter, kullanıcılarının polis veya farklı emniyet birimleri tarafından takip edilmesini istemediği artık resmiyet kazandı.

Mikroblog servisi, halka açık bile olsa, kullanıcıların tweet’lerini inceleyerek suç unsuru arayan özel yazılımlar oluşturan geliştiricilerin hesaplarını kapatacağını resmen açıkladı.

Twitter polis soruşturmalarına kapalı

Çeşitli amaçlar için, kullanıcı verilerini analiz eden ve kullanan uygulamalar yaratan geliştiriciler bu sayede çok farklı uygulamaları hayata geçirebiliyorlar. 

Ancak Twitter artık bu uygulamalar arasında, polise veya mahkemelere delil yaratmak amacıyla kullanıcılarını takip eden, soruşturmalara destek olan casus uygulamaların bulunması halinde, uygulamaları sileceğini ve geliştiricisinin hesabını kapatacağını vurguluyor.

Özellikle Trump’ın başkanlık seçimini kazanmasının ardından ABD’de özgür ifadeye karşı önemli saldırılar olacağını düşünenlerin sayısı artmışken, Twitter’ın da aslında ABD’deki devlet/polis uygulamalarından çekinerek böyle bir karar aldığı düşünülüyor.

:: Sizce Trump sosyal medya şirketlerinde nasıl bir değişime sebep olacak?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Twitter’dan kullanıcılarına sert uyarı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Twitter çok iyi bir sosyal medya uygulaması,sosyalleşmenin yanı sıra haber ve gündemi takip etmek içinde oldukça iyi,zaten bir Twitter hesabın yoksa gündem dışısın hatta dünyaya bağlı bile değilsin 2 2=4

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bilgiyi vereceksin, yoksa engellenirsin. Bunu o küçük beynine sok. Özgürlük ayağına sürekli karışıklık çıkaranları destekleyerek ayakta kalmaya çalışan bir uygulama zaten

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Gereksiz korku bence. Misal Türkiye'de böyle şeyler olmaz.

" Twitter’dan kullanıcılarına sert uyarı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’dan kullanıcılarına sert uyarı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’dan kullanıcılarına sert uyarı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "