Okunma

En Hızlı Yayılan Sosyal Salgın


26 Mart 2009 Perşembe 10:17
En Hızlı Yayılan Sosyal Salgın

ABD’deki ev ve işten internete bağlanan kullanıcıların değerlendirildiği araştırma Nielsen NetView imzası taşıyor. Şubat 2008 – Şubat 2009 arasındaki dönemi kapsayan bu araştırmada Twitter, yüzde 1382’lik büyüme sergileyerek tüm rakiplerini ve diğer sosyal ağ sitelerini geride bırakmayı başardı.


Twitter, hızlılar arasında en hızlı olmayı başardı.

İlk 5 firmanın listelendiği araştırmada tanıdık bir diğer isim ise üçüncü sıradaki Facebook. Aylık tekil ziyaretçi sayısının baz alındığı araştırmada, Şubat ayında 475 bin tekil ziyaretçiye sahip olan Twitter, bu sayıyı sadece 1 yıl içerisinde 7 milyon 38 bine yükseltmeyi başardı. Facebook’un ABD’deki tekil ziyaretçileri aynı dönemde 20 milyondan 65 milyona çıkarken bu hızlı artış onu ancak üçüncülüğe taşıyabildi. İlk 5’in tamamı ve artış hızları için tablomuza göz atabilirsiniz.

:: Son bir yılda hangi sosyal ağlara üye oldunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En Hızlı Yayılan Sosyal Salgın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Hızlı Yayılan Sosyal Salgın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Hızlı Yayılan Sosyal Salgın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "