Okunma

Twitter’ı En Çok Kim Kullanıyor?


21 Kasım 2013 Perşembe 06:00
Twitter’ı En Çok Kim Kullanıyor?

Sosyal paylaşım servisi Twitter, güçlü mobil entegrasyonu ve diğer servislerle olan uyumu sayesinde dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Ancak PeerReach verilerine dayanarak Statista tarafından yapılan araştırmaya göre, Twitter kullanıcılarının neredeyse yarısı sadece 5 ülkeden çıkıyor: ABD, Japonya, Endonezya, İngiltere ve Brezilya.

En azından ayda bir tweet atan “aktif” kullanıcıların baz alındığı araştırmaya göre, aktif kullanıcıların en fazla bulunduğu 13 ülke arasında ABD yüzde 24,3 payıyla açık ara farkla lider konumda yer alıyor. Onu takip eden Japonya yüzde 9,3’lük paya sahipken, Endonezya Twitter’ın tüm aktif kullanıcılarının yüzde 6,5’ine sahip.

Listede 8. sırada ise Türkiye var. Ekim 2013 itibarıyla verilen sonuçlarda Twitter’a her ay en az bir kez giriş yapan kullanıcıların yüzde 3‘ü Türkiye’den geliyor. En çok paya sahip 13 ülkenin ardında kalan tüm ülkelerin toplamı ise, aktif kullanıcıların ancak yüzde 26’sını oluşturuyor.

:: Twitter’ı ne sıklıkta kullanıyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Twitter’ı En Çok Kim Kullanıyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Twitter every time every where

  2. SDN Okuru dedi ki:

    her gun her saat

  3. SDN Okuru dedi ki:

    yalan

" Twitter’ı En Çok Kim Kullanıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’ı En Çok Kim Kullanıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’ı En Çok Kim Kullanıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "