Okunma

Twitter’ın Rakamları Aldatıcı mı?


11 Mart 2010 Perşembe 20:34
Twitter’ın Rakamları Aldatıcı mı?

Mikroblog kavramını internet dünyasına kazandıran ve oldukça hızlı bir ivme yakalayan Twitter‘ın sahip olduğu kullanıcı istatistikleri güvenlik şirketi Barracuda Labs tarafından araştırıldı.

19 milyon civarında kullanıcıya sahip bu sitede aktif olan kullanıcıların oranı yalnızca yüzde 21.

Siteye gelen çoğu kullanıcı bir anlık heves ile hesaplarını açıyorlar ve ardından hesapları ile ilgilenmemeye başlıyorlar. 10’dan fazla takipçisi bulunan kullanıcı oranı ise yüzde 26.

On kereden fazla Tweet yapan kullanıcı ise sadece yüzde 27. Bu rakamlar Twitter gibi bir geminin su alarak dibe batabileceğinin sinyallerini veriyor.

:: Siz de Twitter’dan bıkanlardan mısınız?
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter’ın Rakamları Aldatıcı mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’ın Rakamları Aldatıcı mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’ın Rakamları Aldatıcı mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "