Okunma

Uber’de bahşiş dönemi başlıyor


21 Haziran 2017 Çarşamba 05:00
Uber’de bahşiş dönemi başlıyor

Son dönemde İtalya’da yasaklanması, birçok önemli pozisyonundaki çalışanının istifa etmesi ve çeşitli skandallarla gündemden düşmeyen Uber uygulaması yakında bahşiş dönemini başlatacağını açıkladı.

Bahşiş vermemek ayıp mı?

“180 günde değişim” adlı programın başladığını belirten Uber yetkilileri bu değişimin ilk adımı olarak da yolcuların direkt olarak uygulama üzerinden sürücülere bahşiş gönderebileceği yeni sistemini tanıttı.

Bahşiş sisteminin nasıl çalışacağı hakkında bir bilgi bulunmazken, sekiz yıllık tarihi boyunca Uber’in aslında bahşiş olayına bir hayli karşı olduğu da biliniyordu.

17-06/21/uber-bahsis-sdn-shiftdelete.png

Uygulamanın bu karar değişikliğine neyin yol açtığı bilinmese de bahşiş sisteminin ne kadar doğru yönde kullanılacağı da tartışma konusu haline geldi. Özellikle sürücülerin fakir mahallelerden gelen araç talepleri yerine direkt olarak zengin mahallelere yönelecek olması bu tartışmaların başını çekiyor.

Son olarak Uber’in daha önce bahşiş konusunda “Tertemiz bir deneyimi oldukça karmaşık hale getirecek gereksiz bir özellik.” olarak tanımladığını da hatırlatmamız gerek.

Şimdilik bahşiş sisteminin ne zaman geçerli olacağını ve nasıl kullanılacağını açıklamayan firmanın çok yakında gerekli tanıtımları yapacağını da belirtelim.

:: Uber’in bahşiş sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uber’de bahşiş dönemi başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uber’de bahşiş dönemi başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uber’de bahşiş dönemi başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "