Okunma

Üç Katman HD DVD


18 Kasım 2007 Pazar 22:00
Üç Katman HD DVD
Düzeltiyoruz, 200 GB’lığı üzerinde çalışılan Blu-ray teorik olarak hâlen önde. Diğer taraftan o kadar veriyi bir optik sürücüye emanet etmek herhalde ucuz DVD’lerden ağzı yanan bizleri çok da rahat ettirmeyecektir. Tabii teknoloji bu ve sürekli gelişip ilerliyor. Her ne kadar depolama açısından diskler çok güvenli olmasa da yayıncıların içerikleri sunması açısından önemli bir adım.
En yeni güncellemeyle üç katmanlı HD DVD’lerin barındıracağı sığa, katman başına 15 GB‘tan 17,5 GB‘a çıkıyor. Bu şekilde üç katman bir araya geldiğinde 50 GB’ı aşkın bir değer elde ediliyor. Üç katmanlı disklerin okunması konusunda ilk HD DVD biçimi tanımlandığında bahsedilen bir konu olduğu için ilk okuyucuların bile üç katmanı okumakta sorun çıkarmayacağını düşünmek yanlış olmaz.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Üç Katman HD DVD konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Üç Katman HD DVD ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Üç Katman HD DVD ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "