Okunma

Üç Saniyede Kupkuru Eller


21 Temmuz 2009 Salı 12:02
Üç Saniyede Kupkuru Eller

 

Umumi tuvaletlerde sıkça rastladığımız el kurutma makinelerinin pek işe yarar aletler olmadığını kabul etmek gerek. Ellerinizi tam olarak kurutabilmeniz için herhalde bir yarım saat boyunca elinizi altında tutmanız gerek. Hatta yıllar önce yayınlanan bir listede bu aletler dünyanın en gereksiz ve işe yaramaz aleti olarak seçilmişti.

Ancak teknoloji her alanda olduğu gibi bu alanda da yardımıza koşuyor. Panasonic‘in geliştirdiği yeni el kurutma makinesi, önceki modellerin aksine gerçekten ellerinizi kurutabiliyor. Hem de bunu sadece 2-3 saniye içerisinde yapabiliyor. Dünyanın en hızlı el kurutma makinesi unvanını alan Panasonic FJ-T13V1-W bunu saatte 448 km hızla sıcak hava üfleyerek başarıyor.

Bundan önce dünyanın en hızlı el kurutma makinesi olan Dyson Airblade, 640 km/s hızla hava üflemesine rağmen 12 saniyede kurutabiliyordu.

:: Umumi tuvaletlerdeki el kurutma makineleri sizce bir işe yarıyor mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Üç Saniyede Kupkuru Eller”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ben bu ürünü nerden bulabilirim? fiyatı ne kadar almak istiyorum

  2. SDN Okuru dedi ki:

    insanın elinden yüzüğü çıkar be

  3. SDN Okuru dedi ki:

    ben bu hızda hava üfleyen bir cihazın önüne elimi filan koymam 🙂

" Üç Saniyede Kupkuru Eller konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Üç Saniyede Kupkuru Eller ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Üç Saniyede Kupkuru Eller ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "