Uçaklarda sanal gerçeklik dönemi başlıyor


14 Ağustos 2019 Çarşamba 16:30
Uçaklarda sanal gerçeklik dönemi başlıyor

Havayolu şirketleri uçuşlarda yolcuların en iyi şekilde vakit geçirebilmesini sağlamak için eğlence sistemlerini çok daha iyi hale getirebilmek için devasa yatırımlar yapıyorlar. Sanal gerçeklik hizmeti ile bunlara bir yenisi ekleniyor.

Birleşik Krallık’ın ulusal havayolu şirketi British Airways, Londra Heathrow – New York JFK havalimanı arasında gerçekleştirdiği uçuşlarda, birinci sınıfta seyahat eden yolculara sanal gerçeklik deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

 British Airways uçaklarda sanal gerçeklik başlatıyor!

Sanal gerçeklik hizmetinin yıl sonuna kadar eğlence sistemine dahil edileceği belirtilirken, ilk etapta sınırlı sayıda olması bekleniyor. Bu sayede yolcuların gökyüzünde kendi 3D sinemaları ile daha keyifli vakit geçirecekleri belirtiliyor.

2D, 3D veya 360 derece formatında çeşitli film ve belgesellerin izlenebileceği belirtiliyor. British Airways uçaklarında uçak içi eğlence sistemleri geliştiren bir firma olan SkyLights’ın sanal gerçeklik gözlüklerini kullanacağını açıkladı.

Sanal gerçeklik gözlüğü kullanıcının oturma pozisyonu fark etmeksizin çalışabiliyor. Aynı zamanda uçuş korkusuna sahip olanlar için de büyük bir avantaja dönüşüyor. Zira, uçuş korkusunu yenmek için çeşitli meditasyonlar ve ses terapileri sanal gerçeklik ile uçuş boyunca yolcuya sunulacak.

Bu teknoloji daha önce Qantas gibi havayolu şirketleri tarafından yolculara sunuldu, ancak British Airways en iyi deneyimi sunacağını ve uçaklarında bunu yaygınlaştıracağını iddia ediyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uçaklarda sanal gerçeklik dönemi başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uçaklarda sanal gerçeklik dönemi başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uçaklarda sanal gerçeklik dönemi başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!