Okunma

Uçaktan dışarı fırlayıp hayatta kalan pilot! – Havacılık #2


09 Şubat 2018 Cuma 19:00
Uçaktan dışarı fırlayıp hayatta kalan pilot! – Havacılık #2

Pilot, camı patlayan uçaktan dışarıya fırladı ama hayatta kalmayı başardı! Kaza havacılık tarihindeki en önemli olaylardan birisi olarak görülüyor.

Havacılık tarihindeki ilginç olayları derlediğimiz serimizde bu hafta, British Airways’in 5390 numaralı uçuşuna değineceğiz.

Mucize kurtuluş

10 Haziran 1990′da Birmingham Havalimanı’ndan havalanan 5390 numaralı uçuş, 22 dakikalık bir felakete havalandı. Kazayı National Geographic, Uçak Kazası Raporu belgeselinde inceledi.

5390 numaralı uçuş, İngiltere’den İspanya Malaga’ya gidecekti.10 Haziran günü her şey prosedüre uygun olarak başladı.

Uçuş ekibi yıllardır birbiriyle uçuyordu ve çok iyi arkadaştı. Sadece Yardımcı Pilot Alastair Atchison, ekibe yeni katılmıştı.

Uçuştaysa dönemin modern uçaklarından birisi olan BAC OneEleven kullanılıyordu. 1963 yılında ilk uçuşunu yapan BAC One-Eleven, günümüzde kullanılan jet motorların temellerinden olan Rolls-Royce Spey’e sahipti.

Tüm zamanların en inanılmaz uçuşlarından olan birisi, küçük bir gecikmeyle havalandı.

Uçakta 81 yolcu ve 6 ekip üyesi bulunuyordu.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Uçaktan dışarı fırlayıp hayatta kalan pilot! – Havacılık #2”

  1. Mimar dedi ki:

    İğrençsiniz.

  2. Mcpeskro dedi ki:

    Ulan adblock kullanıyor herkes zaten. Sırf 5 kuruş para kazanmak için hikayeyi 10 sayfaya bölmek nedir. Ayıp diye bişey var.

  3. WTF dedi ki:

    sizde mi artık trol haber sayfası moduna girdiniz extra tık alabilmek için aynı haberi o kadar sayfaya yaymak yaşıyor mu

" Uçaktan dışarı fırlayıp hayatta kalan pilot! – Havacılık #2 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uçaktan dışarı fırlayıp hayatta kalan pilot! – Havacılık #2 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uçaktan dışarı fırlayıp hayatta kalan pilot! – Havacılık #2 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "