Uçan Kaykay Lexus, Satışa Hazır!


05 Ağustos 2015 Çarşamba 10:00
Uçan Kaykay Lexus, Satışa Hazır!

20’li ve üstü yaşlarda ki hemen her kişinin en azından adını duyduğu Back to The Future yani Geleceği Dönüş filminin en dikkat çeken sahnelerinden olan ana karakterin uçan kaykay kullandığı bölüm, birkaç ay önce Lexus Hoverboard isimli bir kaykay ile gerçek olma yolunda ilerlediği haberlerine tanıklık etmiştik. Şimdi ise görünen o ki gelişim süreci hızla devam eden Uçan Kaykay Lexus Hoverboard, son seviyeye doğru adım adım ilerliyor.

Uçan Kaykay Lexus Hoverboard, son adımını atıyor!

15-08/05/news_1-ucan-kaykay-lexus-hoverboard-satisa-cikiyor-2015-back-to-the-future.jpg

Bilindiği gibi Back to The Future film serisinin ana karakterlerinden Marty, kimi sahnelerde yere temas etmeden kullanılabilen bir kaykay ile etkileyici görüntüler sunuyordu. Bu görüntüleri ilhan alan bir grup bilim insanı, “acaba gerçek olabilir mi?” sorusuyla yola çıkmış ve sorunun yanıtını “evet” olarak duyurmuştu. Son yayınlanan bir video ile Uçan Kaykay Lexus Hoverboard’un, tıpkı Geleceğe Dönüş film serisinde olduğu gibi kullanabildiği, hatta su üzerinde dahi etkili bir şekilde yoluna devam ettiği gösterildi.

Profesyonel Kaykaycılar, Lexus Uçan Kaykayı test etti!

15-08/05/news_1-ucan-kaykay-lexus-hoverboard-satisa-cikiyor-2015-2.jpg

Profesyonel bir kaykay ekibi tarafından test edilen Uçan Kaykay Lexus’un görüntülerini içeren tanıtım videosunda, daha önce vaat edilen tüm kabiliyetlerin gerçekleştirilebileceği gösteriliyor. Üstelik bu vaatler arasına su üstünde batmadan yol alabilme yetisi de dahil!

Uçan Kaykay Lexus Hoverboard, kaykaycıları zorladı!

Geleneksel kaykaylar gibi görünse de söz konusu videoda ki profesyonel kaykaycıların, Lexus Uçan Kaykay‘ı kullanırken, biraz zorlandıkları görülebiliyor. Zira herhangi bir tekerlek üzerinde hareket etmeyen Lexus Hoverboard, profesyonel kaykaycılar için dahi bir süre tecrübe kazanılması gereken ürünlerden olmuşa benziyor. Öte yandan her ne kadar geleneksel kaykaylardan alışık olmadıkları bir Uçan Kaykay ile deneme yapsalar da bu profesyonel kaykaycılar, Uçan Kaykay Lexus ile geleneksel kaykaylarla yaptıkları tüm gösterileri gerçekleştirebiliyorlar.

Uçan Kaykay Lexus Hoverboard, nasıl çalışıyor?

Hatırlatmak maksadıyla kısaca Uçan Kaykay Lexus Hoverboard’un nasıl çalıştığını açıklamak gerekirse aslında Lexus Hoverboard, temel olarak Manyetik Raylı Tren prensibine sahip. Mıknatıslar ve Süperiletkenler ikilisi ile gerçek olan Uçan Kaykay, bu ikilinin oluşturduğu etki ile yerçekimine meydan okuyabiliyor. Her ne kadar bu konsept uzun yıllardır bilinen bir yerçekimi tersi araç olsa da Süperiletkenlerin, görevini yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu -321 fahrenayt (-191 c) dereceye ulaşmak başlıca zorluklardandı. Lexus Hoverboard bu zorluğu ise Sıvı Nitrojen ile aşmayı başarmış. Keza videoda kaykay üzerinden çıkan dumanların herhangi bir yakıt artığı olmadığını, Sıvı Nitrojen’den çıkan buhar dumanı olduğunu belirtmek gerek.

15-08/05/news_1-ucan-kaykay-lexus-hoverboard-satisa-cikiyor-2015-1438760508.jpg

Uçan Kaykay Lexus Hoverboard, ne zaman satışa çıkıyor?

Firma tarafından bu video ile Uçan Kaykay Lexus Hoverboard’un son aşamaya yaklaşık 200 gün sonra geçildiği açıklanmış olsa da ne yazık ki raflarda ne zaman yer alacağı ve nasıl bir fiyatlandırma ile son kullanıcıya ulaştırılacağı açıklamaları yapılmadı.

Ancak çıkarımda bulunmak gerekirse yeni yayınlanan bu videoda Lexus Hoverboard’ın geldiği son noktayı baz alarak, çok uzun bir gelişim sürecinin daha kaldığını söylemek doğru olmayacaktır. Öyle görünüyorki birkaç yıl içinde, en azından belli kimselere kısıtlı olarak satışa çıkartılması muhtemel…

Firmanın yayınladığı yeni Uçan Kaykay Lexus Hoverboard’un projesyonel kaykaycılar ile test edilişini içeren videosunu, aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ZwSwZ2Y0Ops]

:: Uçan Kaykay Lexus Hoverboard hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce satışan ne zaman çıkabilir ve satışa çıkarsa Uçan Kaykay Lexus’u almak ister misiniz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

47 yorum - “Uçan Kaykay Lexus, Satışa Hazır!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  UÇAN KAYKAY İSTİYORUM

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Aynen

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  bakala hemen gideriz ney işte

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  çok hoş ama kötü olan yerden 2,5 cm yükseklikte uçması suda gidebilmesi çoooooooooooook güzel

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Geliştirildiği zaman çok daha süper olacaktır.Standart kaykay raflardan kalkacak gibi 🙂

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  SÜPER BIŞE FİYATINI BILEN VARMI

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok güzel.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  100 lira bile vermem buna çok dandik hiçbirşey normal kaykayın yerini tutmaz.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Fairy Tail de Laxus diye bir karakter var. :))

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Şu adminleri seçerken klavyeyi kullanıp kullanamadığına biraz daha dikkat eder misiniz

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Cahillik diz boyu altta ray yok super iletken ikilisinin oluşturdugu manyetik akım ile havada duruyor.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Ya yeni yapalim yapalim derken iyice boknu cikardilar adam akilli kullanisli fiyatida ucuz bisey yapmuyorlar ki geri zekalilar

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  utan kendinden bence…

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Betondan bıkmışız bide heryere demir döşettirecekler şunlara bak .s

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Yere temas etmiyen şeyler hayliyle uçuyodur sayın çok bilmiş

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Arabanın üstünden atlama falan ne kadar özürlü saçma sapan hareketler ardından rayın üstüne bile inemiyor herif rezillik ya.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Kafalar iyice karışmıştır şimdi, kaykay yerin altındaki rayın üzerine gidiyor. Kaykaycıların zorlanma sebebi de bu, sürekli aynı çizgi üzerine gidiyorlar. Pist sırf o kaykay için özel olarak yapılıyor. Suyun içinde de ray var. Sitesine girip yapım videosunu bulabilirsiniz. Buna yatırım yapsın diye kimi ikna edebildiler merak ediyorum. Gerçek bi hoverboard ın yapılmasına bu proje ile gram yaklaşılmadı.
  Bence teknolojideki ilerleme yavaşladı son yıllarda.

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Kıyamet yaklaşıyor 😀

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Allahim Yarabbim nekadar mall insanlar var yorum adam akıllı yazan yok özelliklemi yapıyorsunuz yoksa kendiniz mal yerinemi koymaya çalışıyorsuz aa bu adam mal buna bulaşma tazindasinzi

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  bu ucan bir kaykay degil sadece yere temas etmeyen bir kaykay

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Birileri bunla suyun üstünde gidip ben İsa'yım falan demesin şimdi 😀 Ama geliştirilmesi lazım ürünün yakıt kullanımı nasıl olacak acaba 50 metre kayıp sonra azot mu arayacağız.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  kaykayın kayması için özel bir zemin gerekiyor öyle evde felan uçmaz kaymaz bu

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  O karakterin adı Michael değil de "Marty McFly" olmasın !!! Sayın SDN 🙂

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Ufak bir ***** />nnHaberdeki -321 celsius Yanlislikla yazilmis. Celsius degil Fahrenheit (F) Olacak. Bu da -196 Celsius (C) olur.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  demek bilimadamları -273,15 derece nin altına inmiş, vay be fizik yerle bir

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  valla süper ürün olmuş bilim kurgu filmlerinde görürdük böyle şeyleri gerçek olmuş…

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Ginger'ı hatırlatıyım. O da merakla bekleniyordu. Sonra n'oldu peki?

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  zengin alır züğürt bakar, bu kadar basit. Sıvı azot ne arar la bazarda? yurdum insanı uçuyoğ oğlum biz diye zamanın tüp kuyruğu gibi azot kuyruğuna girer bu gidişle. Çalışma güzel ama enerji kaynağı sıkıntılı, ayrıca eleman üstüne zıpladığında yerle temasa neden oluyor, bu da özellikle akrobatik hareketler yapan kaykaycılar için sıkıntı gibi görünüyor

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Vay be on numara icat

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Dünyanın kendi manyetik alanı olduğunu biliyorsunuz değil mi?

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Acikcasi zaten deneysel olarak super iletkenkenlere sivi nitrojen sayesinde yercekimini yenme yetisi kazandirilabiliyordu guzel bir muhenfislikle iyice gelistirmisler , ayrica bir kaykayci olarak hala denge sorunun oldugunu soylemek isterim kaykaydaki truck aksanina benzer herhangi bi yapi yok buda denge saglamayi zorlastiriyor

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Bende uyuz oluyorum bilim insanı varsa bilim dahisi de olur bilim terancileride 🙂 bilimciler diyin bari , gaydırı kuppak kelimelerle iyice zırvalıyorlar.

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Bildiğin yerde gidiyor ***** cm havada olsa nolur olmasa nolur .1 metre yukardan falan olsa iyiydi

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Sıvı nitrojen ne alaka, manyetik alan ne, bilgisizlik hat safhada, kaykayın havada olmasını sağlayan süper iletken olan sıvı azottur.

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  bir grup bilim insanı! bence bir grup bilim hayvanı yapsa daha iyi olurdu. bilim insanı nedir yahu. 40 yıllık bilim adamı oldu bilim insanı. niye?? mühendisliklerde bir tane normal kız bulamazsın ama alınmasınlar, gücenmesinler diye adamlık bile cinsiyet malzemesi oldu. alın bu kaykayı verin bilim yaratıklarına

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  iyide manyetik alan ustunde surmek zorunda kendi manyetik Alani falan mi var

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  mesele şu; bu kaykaya yakıt alır gibi sıvı nitrojen her zaman nereden bulunulacak, nasıl muhafaza edilecek vs vs..

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  Normal yolda süremez diye biliyorum manyetik alan üzerinde sürmesi gerekli yoksa uçmaz

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  sıvı nitrojen bitince ne olacak bide ona para mı vereceğiz

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  rn rn rn rn rn rn

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  Nicin duman cikiyor acaba ? Birde ara ara yere surtuyor o esnada kaykayci dengesi bozuluyor. Guzel bir icat ama

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  Kesin ip var

" Uçan Kaykay Lexus, Satışa Hazır! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uçan Kaykay Lexus, Satışa Hazır! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uçan Kaykay Lexus, Satışa Hazır! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur? Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur?
 2. 2 Elon Musk Türkiye'ye çalışacak! Elon Musk Türkiye'ye çalışacak!
 3. 3 49 TL'ye Apple'ı kandıran klavyeyi denedik! 49 TL'ye Apple'ı kandıran klavyeyi denedik!
 4. 4 Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020 Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020
 5. 5 Tosla ile bankasız, komisyonsuz para gönderin, alın! Tosla ile bankasız, komisyonsuz para gönderin, alın!
 6. 6 Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk! Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk!
 7. 7 Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı
 8. 8 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7
 9. 9 Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik! Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik!
 10. 10 Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video) Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video)